Najlepsze zdjęcia uliczne według The Independent Photographer. To dopiero wyczucie czasu!

Najlepsze zdjęcia uliczne według The Independent Photographer. To dopiero wyczucie czasu!
Źródło zdjęć: © © Davide Albani / I miejsce
Marcin Watemborski

21.06.2022 11:51, aktual.: 21.06.2022 17:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

The Independent Photographer to miejsce dla wszystkich miłośników fotografii z różnych dziedzin. Dzieląc się swoimi zdjęciami, można przystąpić do konkursów tematycznych. Właśnie zostały wybrane najlepsze zdjęcia ukazujące życie codzienne. Fotografia uliczna ma się całkiem nieźle!

Do tegorocznego współzawodnictwa poświęconego fotografii ulicznej zostały nadesłane prace z aż 50 różnych krajów. Konkurs organizowany przez The Independent Photographer stawia na życie codzienne i ukazywanie niezwykłych sytuacji, które wydarzają się w przestrzeni publicznej.

Fotografia uliczna to dziedzina dokumentu, która czerpie bardzo dużo z fotoreportażu oraz fotografii prasowej. Głównym tematem takich zdjęć jest codzienność i niezwykłość życia dookoła nas. Fotografowie szukają nie tylko niezwykłych, decydujących momentów, ale również interesujących kontrastów społecznych czy związków między różnymi obiektami i ludźmi.

W jury konkursu zasiadł uznany fotograf uliczny Bruce Gilden, będący członkiem agencji Magnum Photos od 1998 roku. Jego zdjęcia są bardzo charakterystyczne, a doświadczenie ogromne. Gilden odznacza się też niezwykłą odwagą, gdyż jego styl bazuje na wykorzystaniu bezpośredniego, silnego błysku lampy prosto w twarz bohatera zdjęcia. Jak można się domyślić – fotograf niejednokrotnie miał przez to problemy, bo przecież kto lubi, jak się go oślepia lampą błyskową?

Więcej interesujących kadrów znajdziecie na Instagramie.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)