Najlepszy film jaki nagrał. Ujęcia z drona pokazują ciekawskie walenie

Najlepszy film jaki nagrał. Ujęcia z drona pokazują ciekawskie walenie

Najlepszy film jaki nagrał. Ujęcia z drona pokazują ciekawskie walenie
Marcin Watemborski
08.09.2021 08:48, aktualizacja: 26.07.2022 14:22

Wieloryby to ogromne ssaki, która fascynują ludzi od lat. Mimo tego, że wydają się spokojne, czasem potrafią wyrazić swoje niezadowolenie. Na szczęście bohaterzy tego filmu byli po prostu ciekawi, co nad nimi pływa.

Maxi Jonas z Argentyny nagrał dronem interesującą scenkę. Na filmie zobaczymy wesołe walenie, które pływają tuż pod powierzchnią wody. Nad nimi natomiast pływała kobieta na SUP-ie, czyli specjalnej desce z wiosłem. Gigantyczne ssaki nie były agresywne, wygląda jakby chciały się bawić lub chociaż dowiedzieć, o co chodzi.

Na nagraniu z Puerdo Madryn widzimy walenie południowe, które mogą mieć długość nawet do 18 metrów i do 90 ton wagi (średnio ok. 50 ton). Te piękne zwierzęta występują jedynie między 30, a 50 stopniem południowej szerokości geograficznej. Niegdyś walenie południowe były zagrożone z powodu masowego odłowu przez wielorybników, lecz dziś ich populacja wynosi około 7000 osobników i wciąż rośnie.

Kobieta z nagrania to Analia Giorgetii. Wyznała w rozmowie z operatorem drona, że dopiero drugi raz w życiu pływała na SUP-ie, a na dodatek w dzień wystąpienia sytuacji miała urodziny. Matka Natura podarowała jej przepiękny prezent, który na pewno zapamięta na zawsze.

Ballenas en Puerto Madryn: la historia detrás de las imágenes que recorren el mundo

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)