Najlepszy film poklatkowy z kosmosu, jaki widzieliśmy

Najlepszy film poklatkowy z kosmosu, jaki widzieliśmy

Najlepszy film poklatkowy z kosmosu, jaki widzieliśmy
Krzysztof Basel
11.11.2014 15:07, aktualizacja: 11.11.2014 16:07

W Sieci jest sporo filmów poklatkowych zmontowanych z setek spektakularnych zdjęć z kosmosu. Francuski fotograf Guillaume Juin właśnie bardzo podwyższył poprzeczkę dla innych.

Guillaume Juin zebrał zdjęcia z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wykonane w latach 2011-2014. Pełen materiał źródłowy zajmował 80 GB. Fotograf zmontował te niesamowite ujęcia w jeszcze lepszą całość. Moim zdaniem to po prostu najlepszy tego typu time-lapse ze zdjęciami z kosmosu, jaki do tej pory powstał i jeden z najlepszych filmów poklatkowych w ogóle.

Guillaume Juin:

„Chciałem zrobić coś innego od tego, co zostało już zrobione wcześniej z tych ujęć. Coś bardziej dynamiczny i szybkiego. Przecież ISS przemierza przestrzeń kosmiczną z prędkością 28,000 km/h! Ten film zawiera też najbardziej aktualne zdjęcia, które niebyły do tej pory nigdzie wykorzystane (przynajmniej myślę …)".

Materiał został obrobiony w programach Adobe Premier i After Effects. Część ze zdjęć została odszumiona, autor usunął też martwe piksele oraz zadbał o delikatną poprawę kolorów. Co tu z resztą dużo pisać - to po prostu warto obejrzeć samemu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)