Najpiękniejsza pełnia 2020 roku za nami. Oto wasze zdjęcia Różowego Księżyca

Najpiękniejsza pełnia 2020 roku za nami. Oto wasze zdjęcia Różowego Księżyca

Najpiękniejsza pełnia 2020 roku za nami. Oto wasze zdjęcia Różowego Księżyca
Źródło zdjęć: © © Magdalena Kobylińska
Marcin Watemborski
08.04.2020 09:53, aktualizacja: 08.04.2020 11:53

W nocy z 7 na 8 kwietnia 2020 roku mogliśmy obserwować najciekawszą pełnię Księżyca tego roku. Nasi czytelnicy nas nie zwiedli i uwiecznili całe zjawisko na pięknych zdjęciach. Oto najlepsze z nich.

Floks subutela – to od koloru tego kwiatu wywodzi się nazwa "Różowy Księżyc". Przeważnie w kwietniu, ta północnoamerykańska roślina rozkwitała, pokazując światu piękny różowy kolor. Ten dziki kwiat jest nazywany inaczej floksem pełzającym lub floksem mchu. Jego sezonowość i pełnia dobrze się ze sobą łączą.

Oprócz rozkwitania kwiatu, Różowy Księżyc łączy się z innym zjawiskiem. W nocy z 7 na 8 kwietnia 2020 roku Srebrny Glob znalazł się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce, dzięki czemu to oświetlało całą jego tarczę. Dzięki specyficznemu ułożeniu Księżyca względem Ziemi, nasz naturalny satelita wydawał się większy niż zwykle. To zjawisko nazywane jest "Superksiężycem".

Obraz
© © Kajetan Konieczny

Podczas tegorocznej pełni Różowego Księżyca, ten znalazł się około 357 kilometrów od Ziemi (przeważnie jest to ok 384 tys. km). Obserwacja zjawiska pozwoliła zwrócić uwagę na to, że satelita był nawet o ok. 14 proc. większy i 30 proc. jaśniejszy niż zazwyczaj. Duża jasność Księżyca zdecydowanie oraz praktycznie bezchmurne niebo w większości Polski pozwoliły na wykonanie przepięknych zdjęć, które z dumą prezentujemy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podesłali nam swoje kadry.

Obraz
© © Szymon Górski
Obraz
© © Tomasz Misztal
Obraz
© © Miron Nurski
Obraz
© © Bartek Pająk
Obraz
© © Maciej Chorzępa
Obraz
© © Dorota Ishizaka
Obraz
© © Zuzanna Lokś
Obraz
© © Tomasz Szajbler
Obraz
© © Tomasz Szajbler
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)