Najpiękniejsze atrakcje Giżycka i okolic warte uwiecznienia na zdjęciach

Najpiękniejsze atrakcje Giżycka i okolic warte uwiecznienia na zdjęciach

Poznaj najlepsze miejsca do fotografowania w Giżycku.
Poznaj najlepsze miejsca do fotografowania w Giżycku.
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
26.09.2022 14:53, aktualizacja: 04.10.2022 07:34

Giżycko to malownicza miejscowość położona w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Jej atrakcyjna lokalizacja od lat przyciąga do siebie liczne rzesze turystów spragnionych wypoczynku nad wodą, miłośników sportów wodnych, a także pasjonatów fotografii, poszukujących nowych, atrakcyjnych miejsc, wartych uwiecznienia na pamiątkowych zdjęciach. Tych ostatnich nie brakuje w samym Giżycku i jego okolicach – rejon ten nie bez powodu uznawany jest bowiem za krajobrazową wizytówkę całych Mazur.

Giżycko i jego malownicze jeziora

Giżycko to niewielkie miasto zlokalizowane w samym centrum Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Jego główną atrakcję stanowią okoliczne zbiorniki wodne. Wybierając się na wyjazd w te rejony mamy okazję podziwiać przepiękną, mazurską przyrodę oraz bogatą hydrografię okolicy. Giżycko jest otoczone przez cztery główne jeziora – Kisajno, Niegocin, Tajty i Wojsak. Część miasta leży na malowniczej wyspie nazywanej po prostu Wyspą Giżycką. Oprócz najbliższych jezior, w okolicy znajduje się jeszcze trzynaście innych zbiorników wodnych, nad które również warto się wybrać, zatrzymując się na nocleg w Giżycku.

Giżycko jest idealną atrakcją turystyczną dla miłośników spędzania wolnego czasu nad jeziorem. W okolicy można podziwiać piękną, mazurską przyrodę oraz malownicze krajobrazy, które aż się proszą, aby uwiecznić ich piękno na zdjęciach. Miłośnicy fotografii mogą wykonywać pamiątkowe zdjęcia nie tylko z brzegu, lecz także wybrać się na rejs statkiem po okolicznych jeziorach, robić zdjęcia z żaglówki lub zatrzymać chwilę podczas lotów balonem nad giżyckimi jeziorami. To fantastyczne miejsce dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu i fotografowania mazurskiej przyrody.

Oprócz malowniczych jezior, Giżycko oferuje także wiele innych miejsc, które zainteresują pasjonatów fotografii. Na wzgórzu nad Niegocinem wznosi się krzyż św. Brunona z Kwerfurtu, który został umieszczony w tym miejscu w 1910 r. Można do niego dojść na piechotę ścieżką prowadzącą brzegiem jeziora lub bezpośrednio z miasta, ulicą św. Brunona. Wzgórze nad Niegocinem to wspaniały punkt do podziwiania malowniczej widoków Giżycka i okolicy, z którego zobaczymy miasto z zupełnie innej perspektywy.

Zabytki i miejsca warte zobaczenia w mieście

Mimo tego, że główną atrakcją Giżycka i okolicy od lat pozostają jeziora, w samym mieście także nie brakuje atrakcji wartych zobaczenia i sfotografowania. Jednym z najbardziej znanych i najchętniej fotografowanych zabytków Giżycka jest Twierdza Boyen. Budowla pochodzi z XIX w. i jest uznawana za najważniejszy tego typu obiekt na całych Mazurach. Jest malowniczo położona na Wyspie Giżyckiej, a swoim kształtem z lotu ptaka przypomina sześcioramienną gwiazdę. Warto zobaczyć ją tym bardziej, że zachowała się w świetnym stanie do dnia dzisiejszego. Twierdza Boyen jest otoczona wałem obronnym, fosą oraz wysokim murem, a do jej wnętrza prowadzą cztery bramy – Giżycka, Prochowa, Wodna i Kętrzyńska.

Ciekawym miejscem na mapie Giżycka jest także XIX-wieczny most obrotowy umieszczony na kanale Łuczańskim. Mimo tego, że jego konstrukcja jest dość stara, most jest stale użytkowany – stanowi więc doskonały przykład budowli zabytkowej o charakterze funkcjonalnym. Most jest jedną z nielicznych tego typu obiektów na terenie Europy, przez co jest atrakcją turystyczną nie tylko dla Polaków, ale także turystów zza granicy, zwłaszcza pasjonatów sztuki obronnej i historii.

Prawdziwą gratką dla miłośników historii, która musi zostać obowiązkowo uwieczniona na pamiątkowych zdjęciach z Giżycka, jest natomiast pochodzący z XIV wieku zamek krzyżacki. Budowla została wzniesiona w 1341 r. i w kolejnych wiekach pełniła bardzo różne funkcje – była m. in. główną siedzibą dowództwa Twierdzy Boyen. Obecnie na terenie dawnego zamku krzyżackiego mieści się Hotel St. Bruno – jedno z najbardziej znanych miejsc oferujących noclegi w Giżycku. W hotelu znajduje się luksusowa restauracja, strefa SPA, a także bogata oferta rozrywkowa dla turystów. Zamek krzyżacki, w którym mieści się słynny hotel, można zwiedzać z przewodnikiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)