Najpiękniejsze opuszczone kościoły Europy na zdjęciach Francisa Mesleta

Najpiękniejsze opuszczone kościoły Europy na zdjęciach Francisa Mesleta

Najpiękniejsze opuszczone kościoły Europy na zdjęciach Francisa Mesleta
Źródło zdjęć: © © Francis Meslet / [Instagram](https://www.instagram.com/francismeslet/)
Marcin Watemborski
23.11.2020 07:51, aktualizacja: 23.11.2020 08:51

Francis Meslet przez 8 lat odwiedził setki tysięcy przeróżnych miejsc kultów religijnych w całej Europie. W swojej twórczości najbardziej koncentruje się na pięknie opuszczonych kościołów, w których odżywa natura. Niektóre z tych miejsc są naprawdę przepiękne.

W 2012 roku Francis Meslet zaczął zwiedzać Europę. W odwiedzanych przez niego kościołach nikt już od dawna nie chodzi na msze, nie czuć zapachu kadzidła ani nie słychać dzwonów. Jednak te miejsca mają w sobie coś niesamowitego. Atmosfera spokoju i przepiękna architektura doskonale ze sobą współgrają.

Francis wspomina, że kilkukrotnie w opuszczonych kościołach, w których był, słyszał modlitwy odmawiane po łacinie. Zdarzyło mu się to w Niemczech, czy dawnej katolickiej szkole we Francji. Wspomina też, że podmuchy wiatru wzbudzają czasem dzwony, które przypominają o dawnej świetności tych miejsc.

Fotograf-podróżnik wielokrotnie był pytany o to, dlaczego na temat swojej wieloletniej pracy obrał opuszczone kościoły. Jednoznacznie nie potrafi na to odpowiedzieć. Wspomina jedynie o tym, że pasja nie zawsze musi znaleźć wytłumaczenie, a czasem po prostu być. Dla tego artysty wystarczające są emocje, które czuje, gdy może przebywać w miejscach, które niegdyś były przepełnione wiernymi.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)