Najpiękniejsze portrety papug, jakie widzieliśmy. Wyglądają jak ludzie!

Najpiękniejsze portrety papug, jakie widzieliśmy. Wyglądają jak ludzie!

Najpiękniejsze portrety papug, jakie widzieliśmy. Wyglądają jak ludzie!
Źródło zdjęć: © © Leila Jeffreys / [Instagram](https://www.instagram.com/leilajeffreys/)
Marcin Watemborski
30.09.2020 08:15, aktualizacja: 30.09.2020 10:55

Przeważnie, gdy myślimy o pozujących do zdjęć zwierzętach, mamy w głowach psy lub koty w śmiesznych pozach. Jak się okazuje papugi to też nieźli modele. W portretowaniu tych ptaków specjalizuje się Leila Jeffreys i wychodzi jej to naprawdę doskonale.

  • Już dawno zauważyłam, że ptaki mają rozbudowaną mimikę, zupełnie jak my – mówi Leila Jeffreys, specjalistka od portretowania papug i innych pierzastych stworzeń.

Leila od wielu lat fotografuje ptaki i zgłębia wiedzę na ich temat. Współpracuje z licznymi ośrodkami opieki nad zwierzętami, ornitologami oraz ptasimi sanktuariami. Poszukuje tam najciekawszych okazów, po czym stawia je przed obiektywem. Efektem tego są przepiękne zdjęcia pokazujące nie tylko wygląd zwierząt, ale ich charakter.

W swoich pracach artystka sięga po sztukę klastycznego portretowania i podchodzi do ptasich modeli, jak do ludzi. Oczywiście nie zapomina przy tym o atrakcyjności papug. Każdy z jej bohaterów ma doskonale podkreśloną fakturę piór, a kolory są odpowiednio nasycone. Nie brakuje też tajemniczych spojrzeń.

Neha Kale, australijska dziennikarka i pisarka, zwraca uwagę na charakterystyczny styl w twórczości fotografki: "Dla Jeffreys ptaki są jednocześnie formą i przekazem. Jej prace zwracają uwagę na to, co łączy ludzi i zwierzęta, poczucie dzikości, które tli się w każdym z nas oraz połączenie z naturą".

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)