Najpiękniejsze zdjęcia Ziemi. Zostały wykonane z kosmosu

Internauci wybrali najpiękniejsze zdjęcia wykonane z kosmosu. Fotografie z platformy CREODIAS, które zyskały uznanie wśród decydujących, przedstawiają m.in. obszar na granicy Kanady z Grenlandią i Aubari w Libii oraz Triest we Włoszech.

"Once Upon a Time on Ice Floe" - zdjęcie, które wygrało konkurs.
"Once Upon a Time on Ice Floe" - zdjęcie, które wygrało konkurs.
Źródło zdjęć: © Adam Wasilewski/CloudFerro
Karolina Modzelewska

05.11.2020 | aktual.: 26.07.2022 14:40

Konkurs "Seize the beauty of our planet" na najpiękniejsze zdjęcie z kosmosu został ogłoszony we wrześniu przez CloudFerro, dostawcę innowacyjnych usług przetwarzania w chmurze. W konkursie wyłoniono 13 fotografii. Pierwszą siódemkę wybierali internauci, głosując online. Pozostałe sześć wybrała komisja złożona z przedstawicieli Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz firmy CloudFerro.

Najpiękniejsze zdjęcia satelitarne Ziemi

Według internautów najpiękniejszym zdjęciem satelitarnym Ziemi jest fotografia Adama Wasilewskiego "Once upon a time on Ice Floe". Przedstawia widok na obszar na granicy Kanady z Grenlandią. Zdjęcie zostało zrobione w lipcu 2020 roku. Pochodzi z satelity Sentinel-2 programu Copernicus.

Aubari, Libia - 2 miejsce
Aubari, Libia - 2 miejsce© Magdaleny ŚwierczekGryboś/CloudFerro

Drugie miejsce zajęło zdjęcie autorstwa Magdaleny Świerczek-Gryboś przedstawiające Aubari – miasto w Libii. Na trzecim miejscu znalazła się fotografia Adriany Marcinkowskiej-Ochtyry, na której widać włoski Triest.

Triest, Italy
Triest, Italy© Adriana MarcinkowskaOchtyra/CloudFerro

Jak można przeczytać w komunikacie prasowym firmy CloudFerro "zdjęcia biorące udział w konkursie pochodzą z platformy CREODIAS, jednego z tzw. DIAS (Data and Information Access Services) obsługiwanego przez firmę CloudFerro w ramach europejskiego programu obserwacji Ziemi Copernicus".

Zwycięskie zdjęcia zostaną zamieszczone w kalendarzu na 2021 rok. Kalendarze zostaną przekazane m.in. najważniejszym instytucjom i organizacjom związanym z obserwacją satelitarną. Wszystkie fotografie można obejrzeć na stronie: https://cloudferro.com/en/contest

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)