Najpopularniejsze aparaty na świecie [TOP 5]

Najpopularniejsze aparaty na świecie [TOP 5]
Jakub Kaźmierczyk

29.02.2012 12:10, aktual.: 26.07.2022 20:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na świecie jest mnóstwo modeli aparatów, są jednak takie, które wiodą prym w popularności. Tani kompakt czy może droga lustrzanka? Tego dowiecie się z dzisiejszego zestawienia.

Ekipa z Big Huge Labs stworzyła aktualizowaną co tydzień listę stu najpopularniejszych aparatów. Oparta jest ona na metadanych zdjęć wrzucanych na serwis Flickr. Im więcej EXIF-ów z danego modelu aparatu, tym stoi on wyżej w zestawieniu. Karty rozdają dwaj japońscy producenci.

Canon 60D
Canon 60D

Najnowszy aparat Canona z serii dwucyfrowej. Budzi skrajne emocje i nie spotkał się ze zbyt ciepłym przywitaniem na rynku. Wszystko to za sprawą okrojenia go z wielu funkcji poprzedników. Niemniej jednak na pewno nie jest to zły aparat, doceniony został szczególnie przez filmowców dzięki obracanemu wyświetlaczowi. Co kto lubi :)

Nikon D7000
Nikon D7000

Nikon w D7000 zastosował zupełnie inny zabieg niż Canon w swoim 60D. O ile ten drugi został pozbawiony niektórych funkcjonalności, o tyle D7000 zbiera niemal same pozytywne opinie, ponieważ w stosunku do D90 zyskał magnezowy korpus, dwa sloty na karty i wiele innych, przydatnych funkcji.

Nikon D90
Nikon D90

Kolejny Nikon, starszy brat numeru 4. Bardzo popularny aparat zaawansowanych fotoamatorów. Jest to następca udanej serii dwucyfrowej, od D70 poczynając. To świetne, sprawdzone konstrukcje za niewygórowane pieniądze. Nic dziwnego, że zajmuje trzecie miejsce w rankingu.

Canon Eos 7D
Canon Eos 7D

Znakomity aparat ze stajni Canona. Główny winowajca ogołocenia dwucyfrowych modeli. Chwalony przede wszystkim za autofokus i szybkostrzelność. Został doceniony również przez filmowców głównie ze względu na znakomite radzenie sobie w szybkich scenach i bardzo dobrą pracę w ciężkich warunkach oświetleniowych.

Canon Eos 5D mark II
Canon Eos 5D mark II

Popularna piątka wiedzie prym. Uwielbiana przez fotografów ślubnych, znakomicie radzi sobie również w studio. Przez wielu znienawidzona za kiepski autofokus i niezbyt dobrze działający pomiar światła. Niemniej jednak jeśli przebolejemy te mankamenty, odwdzięczy się świetną jakością 21 - megapikselowych zdjęć.

Jak sądzicie, czy jego następca również obejmie pierwsze miejsce?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)