Najpopularniejsze miejsca fotograficzne na Instagramie. Dokąd jeżdżą influencerzy?

Wybrzeże Amalfi to jedno z najpopularniejszych miejsc na Instagramie.
Wybrzeże Amalfi to jedno z najpopularniejszych miejsc na Instagramie.
Źródło zdjęć: © Pexels
Marcin Watemborski

28.08.2023 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapewne niejednokrotnie widzieliście powtarzające się miejsca na zdjęciach z wakacji celebrytów i influencerów. W ślad za nimi idą zwykli ludzie, którzy w jakiś sposób zostali przekonani do konkretnych regionów. Na podstawie tego można stworzyć instagramową mapę świata z zaznaczonymi najbardziej pożądanymi miejscówkami. I takie coś właśnie powstało.

Jak w najprostszy sposób wywołać urlopową zazdrość na twarzach znajomych? Najlepiej pojechać tam w miejsca, które znają – najlepiej ze zdjęć celebrytów czy influencerów. Właśnie ci ludzie kształtują trendy w kwestii podróżowania. Przecież kto nie chciałby popływać w lazurowych wodach lub przejechać się znaną na całym świecie kolejką w Indonezji?

Mapa najpopularniejszych miejsc na Instagramie.
Mapa najpopularniejszych miejsc na Instagramie.© Licencjodawca

Zastanówcie się, jakie są według was najpopularniejsze miejsc z Instagrama? Które mają najwięcej tagów i fotek w mediach społecznościowych. Jeśli przyszły wam do głowy London Eye lub Amalfi, bingo! Trafiliście w dziesiątkę. Oprócz tego jest jeszcze kilka innych lokalizacji, które są wręcz oblegane przez instagramowych turystów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Serwis Florida Panhandle przeanalizował trendy na Instagramie i stworzył mapę najpopularniejszych miejsc na świecie. Jej podstawą są statystyki z social mediów i wygląda na to, że wspomniany plan jest bardzo przewidywalny. Ale właściwie czego się spodziewać? Mówimy w końcu o najbardziej znanych lokalizacjach.

Przegląd najpopularniejszych miejsc turystycznych na Instagramie.
Przegląd najpopularniejszych miejsc turystycznych na Instagramie.© Licencjodawca

Zastanówmy się, co może być największym fotograficznym kiczem podróżniczym. Myślicie o wieży Eiffla, prawda? Było blisko, ale nie. Najpopularniejszym miejscem jest Tulum w Meksyku. Wieża Eiffla została otagowana ponad 7,4 mln razy, co daje jej drugie miejsce. Na trzecim jest Burdż Chalifa z wynikiem 7,1 mln zdjęć. Co ciekawe, w zestawieniu nie znalazł się Big Ben ani Luwr. Nie możemy liczyć też na żadne miejsce z Polski – wychodzi na to, że nasz kraj nie jest "instafriendly".

Wspomniana mapa jest doskonałym wyznacznikiem tego, gdzie nie jechać, jeśli chcemy wypocząć. Z drugiej strony, jeśli zależy wam na popularnych miejscówkach i zdjęciach, jakie mają influencerzy, wiecie, co robić.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)