Najstarszy i najdroższy aparat na świecie do kupienia na aukcji

Najstarszy i najdroższy aparat na świeci do kupienia na aukcji
Najstarszy i najdroższy aparat na świeci do kupienia na aukcji
Krzysztof Basel

28.01.2010 08:01, aktual.: 02.08.2022 09:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwowzory dzisiejszych aparatów fotograficznych zostały stworzone w XIX wieku. Obrazy, które powstawały z drewnianych pudełek nazwano dagerotypami - od nazwiska francuskiego wynalazcy tej techniki Louisa Mande Daguerre'a. Świat po raz pierwszy zobaczył właśnie jeden z pierwszych aparatów tego typu, który w dodatku zachował się w idealnym stanie wraz z instrukcją. Ten prawdziwy unikat może być wart nawet 700 000 euro.

Obraz

Drewniany aparat powstał w 1839 roku. Jego twórcą jest Alphones Giroux - szwagier wynalazcy techniki dagerotypu Louisa Mande Daguerre'a. Antyk  posiada oryginalną sygnaturę Daguerre'a.

Obraz

171-letni unikat spokojnie spoczywał sobie przez lata w prywatnej kolekcji w północnych Niemczech. Aparat jest w idealnym stanie, a wszystkie jego elementy są oryginalne. Gdyby ktoś, w dobie fotografii cyfrowej, nie potrafił obsłużyć historycznego aparatu może zajrzeć do 24-stronicowej oryginalnej instrukcji w języku niemieckim ;)

Zabytek zostanie wystawiony na aukcję (zwykłą, nie internetową), a jego cena może osiągnąć między 500 000 - 700 000 euro.

Źródło: Slashgear

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)