Największa cyfrowa ramka na świecie!

Największa cyfrowa ramka na świecie!

Największa cyfrowa ramka na świecie!
Kepifil
25.06.2008 14:00, aktualizacja: 02.08.2022 11:11

Firma OptiPix wprowadziła na rynek największą na świecie ramkę cyfrową o przekątnej matrycy LCD rzędu 32 cale, a jej rozdzielczość wynosi 1366x768 pikseli, czyli o stosunku boków 16:9 (panoramiczny obraz). Dla porównania ta ramka ma wielkość dużego ekranu telewizora.

Ramka potrafi wyświetlić pokaz slajdów, odtwarzać videoklipy w formatach MPEG, MPEG2, MPEG4, WMA oraz AVI. Jak można się domyślić ramka wyposażona jest w głośniki stereofiniczne. Wyświetlane obrazy są zgromadzone na wewnętrznym dysku o pojemności 256 megabajtów, ale możemy tą pamięć rozszerzyć za pomocą wbudowanego czytnika kart pamięci odtwarzającego najpopularniejsze typy kart.

Sterowanie pokazem slajdów czy videoklipów odbywa się za pomocą pilota zdalnego sterowania. Jeśli chcecie stać się szczęśliwymi posiadaczami tej największej na świecie cyfrowej ramki musicie przygotować się na nie lada wydatek, bo mowa tu o kwocie 840 dolarów. Ciekawe jestem czy ktoś się zdecyduje na zakup tego urządzenia biorąc pod uwagę, że do tradycyjnego telewizora możemy podpiąć komputer czy aparat fotograficzny i również wyświetlić pokaz slajdów. Choć zastosowanie tego urządzenia może być nie tylko domowe, wyobraźmy sobie witrynę sklepową wyposażoną w tego typu urządzenie, to chyba nie byłby zły pomysł?

źródło: TFTS

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)