Największy polaroid na świecie robi ogromne zdjęcia i wrażenie

Największy polaroid na świecie robi ogromne zdjęcia i wrażenie
Źródło zdjęć: © © Marco Christian Krenn / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=0Clh9YL_4yw)
Marcin Watemborski

14.11.2018 11:28, aktual.: 26.07.2022 16:05

Fotografia natychmiastowa jest dla wielu artystów bardzo ważnym środkiem wyrazu. Marco Christian Krenn odnalazł największy aparat do takich zdjęć na świecie.

Ogromny aparat natychmiastowy waży 107 kilogramów i został odnaleziony przez Marco Christiana Krenna w Wiedniu. To naprawdę robi wrażenie. Wielka, ciężka konstrukcja z drewna jest zdolna wyprodukować natychmiastowe odbitki o rozmiarze 20x24 cala, czyli 51x61 cm.

20x24" Polaroid - Taking the worlds largest Polaroid photo

Wielkoformatowe zdjęcia natychmiastowe różnią się od popularnych polaroidów i instaxów. Tutaj chemia jest osobno i każdy arkusz trzeba po prostu zrobić. Jest to czasochłonny proces, wymagający dużego skupienia i dokładności. Rolki muszą być idealnie spasowane, ponieważ złe rozprowadzenie emulsji będzie skutkowało artefaktami na zdjęciu.

Obraz
© © Marco Christian Krenn / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=0Clh9YL_4yw)

Marco mówi jednak, że sam proces fotografowania jest bardzo łatwy: kadrujesz, zakładasz ładunek z filmem, robisz zdjęcie, przepuszczasz je przez procesor (rolki) i po 2 minutach można oddzielić części od siebie. Finalnym efektem jest co prawda niedokładne, ale piękne zdjęcie natychmiastowe.

Marzę o tym, by kiedyś spróbować własnoręcznie zrobić takie zdjęcie – od początku do końca. Sam powolny proces robienia tego, co nazywane jest odbitką natychmiastową jest fascynujący. Są arkusze negatywowe, pozytywowe, chemia, wielkie rolki. Można powiedzieć, że to kompletny proces stworzenia fotografii – od wizji do odbitki. Według mnie to zdecydowanie bardziej wartościowe niż wciśnięcie guziczka i trzymanie gotowego obrazka.

Obraz
© © Marco Christian Krenn / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=0Clh9YL_4yw)

Podobne artykuły:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)