Namaluj cokolwiek, a sztuczna inteligencja zmieni to w fotorealistyczy obraz

Namaluj cokolwiek, a sztuczna inteligencja zmieni to w fotorealistyczy obraz

Namaluj cokolwiek, a sztuczna inteligencja zmieni to w fotorealistyczy obraz
Marcin Watemborski
24.06.2021 11:41, aktualizacja: 24.06.2021 13:41

NVIDIA Canvas to nowa aplikacja oparta na algorytmach sztucznej inteligencji, która może przypaść do gustu tym malarzom, którzy chcieliby fotografować, ale coś nie wyszło. Program zamieni nawet proste bazgroły w realistyczne krajobrazy. Wystarczy tylko kilka kresek i dzieło sztuki pojawi się na ekranie w kilka sekund.

Firma NVIDIA zajmująca się kartami graficznymi oraz oprogramowaniem pokazała światu swój najnowszy projekt. Canvas jest darmowym narzędziem, które zamieni szkice czy nawet bazgroły w obrazy wyglądające jak zdjęcia krajobrazowe. W niektórych przypadkach naprawdę trudno się poznać na tym, że to wcale nie jest fotografia.

Po to, by powstał fotorealistyczny pejzaż, należy namalować prosty obrazek za pomocą specjalnych kolorowych narzędzi dostępnych w Canvas. Nie odpowiadają one jedynie za kolory, a za tłumaczenie, jaki element ma być w danym miejscu. Przykładowo – różne odcienie zieleni to drzewa i trawy, niebieski i szarości są niebem, a brązy i filety kamieniami. W ten sposób program może zamienić proste bazgroły w coś naprawdę pięknego.

Introducing the NVIDIA Canvas App | NVIDIA Studio

Łącznie Canvas jest wyposażony w 9 palet i 15 rożnych materiałów zapożyczonych z prawdziwego świata. Oprogramowanie umożliwia pracę na warstwach, by zachować wszystkie elementy oddzielnie i móc je dalej edytować. Algorytmy SI pozwolą na wyeksportowanie przetworzonego obrazu do Adobe Photoshop.

Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)