Namaluj cokolwiek, a sztuczna inteligencja zmieni to w fotorealistyczy obraz

Namaluj cokolwiek, a sztuczna inteligencja zmieni to w fotorealistyczy obraz24.06.2021 11:41
Namaluj cokolwiek, a sztuczna inteligencja zmieni to w fotorealistyczy obraz

NVIDIA Canvas to nowa aplikacja oparta na algorytmach sztucznej inteligencji, która może przypaść do gustu tym malarzom, którzy chcieliby fotografować, ale coś nie wyszło. Program zamieni nawet proste bazgroły w realistyczne krajobrazy. Wystarczy tylko kilka kresek i dzieło sztuki pojawi się na ekranie w kilka sekund.

Firma NVIDIA zajmująca się kartami graficznymi oraz oprogramowaniem pokazała światu swój najnowszy projekt. Canvas jest darmowym narzędziem, które zamieni szkice czy nawet bazgroły w obrazy wyglądające jak zdjęcia krajobrazowe. W niektórych przypadkach naprawdę trudno się poznać na tym, że to wcale nie jest fotografia.

Po to, by powstał fotorealistyczny pejzaż, należy namalować prosty obrazek za pomocą specjalnych kolorowych narzędzi dostępnych w Canvas. Nie odpowiadają one jedynie za kolory, a za tłumaczenie, jaki element ma być w danym miejscu. Przykładowo – różne odcienie zieleni to drzewa i trawy, niebieski i szarości są niebem, a brązy i filety kamieniami. W ten sposób program może zamienić proste bazgroły w coś naprawdę pięknego.

Introducing the NVIDIA Canvas App | NVIDIA Studio

Łącznie Canvas jest wyposażony w 9 palet i 15 rożnych materiałów zapożyczonych z prawdziwego świata. Oprogramowanie umożliwia pracę na warstwach, by zachować wszystkie elementy oddzielnie i móc je dalej edytować. Algorytmy SI pozwolą na wyeksportowanie przetworzonego obrazu do Adobe Photoshop.

421281900993730376
421281900993795912
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)