NASA na Halloween: zdjęcie Słońca, które wygląda jak halloweenowa dynia

NASA na Halloween: zdjęcie Słońca, które wygląda jak halloweenowa dynia

NASA na Halloween: zdjęcie Słońca, które wygląda jak halloweenowa dynia
Źródło zdjęć: © © NASA / Solar Dynamics Observatory
Justyna Kocur-Czarny
31.10.2019 07:50, aktualizacja: 26.07.2022 15:33

Naukowcy NASA już nie raz udowodnili, że mają poczucie humoru. Z okazji Halloween, Nasa Sun Science udostępniło prawdziwe zdjęcie Słońca, które wygląda niczym wydrążona dynia.

NASA świętuje Halloween

NASA's Solar Dynamics Observatory monitoruje Słońce przez cały czas z orbity kosmicznej. W 2014 roku udało się uchwycić obraz, który wygląda niczym upiorna twarz wydrążonej na Halloween dyni. Jaśniejsze partie to aktywne regiony na Słońcu.

Aktywne regiony na zdjęciu wydają się jaśniejsze, ponieważ są to obszary emitujące więcej światła i energii. To znaczniki intensywnego i złożonego zestawu pól magnetycznych unoszących się w atmosferze Słońca (koronie). Ten obraz łączy w sobie dwa zestawy skrajnych długości fal ultrafioletowych. Zabarwiono je na złoto i żółto, aby stworzyć bardziej halloweenowy obraz.

NASA Science Live: Galaxy of Horrors

Atrakcje NASA na Halloween

Tradycja obchodzenia Halloween jest szczególnie popularna w Stanach Zjednoczonych, jednak zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie. Z okazji tego święta ludzie organizują przebierane imprezy i wydarzenia tematyczne. Najczęściej są one powiązane z postaciami upiorów, duchów i innych zjaw zza światów.

NASA's Solar Dynamics Observatory przygotowało dla wszystkich fanów upiornych klimatów coś szczególnego. W transmisji live o 20:00 zostanie zaprezentowana "Galaktyka Horroru". W stylistyce horroru naukowcy pokażą ciekawostki na temat kosmosu, praw nim rządzących i zagadek, które ciągle pozostają nierozwiązane. To prawdziwa gratka dla fanów kosmosu i Halloween.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)