NASA opublikowała pierwsze wideo 8K z przestrzeni kosmicznej

NASA opublikowała pierwsze wideo 8K z przestrzeni kosmicznej

NASA opublikowała pierwsze wideo 8K z przestrzeni kosmicznej
Źródło zdjęć: © © Ricky Arnold / [NASA](https://www.nasa.gov/mission_pages/station/images/index.html)
Marcin Watemborski
07.11.2018 10:05, aktualizacja: 26.07.2022 16:05

Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nieustannie trwają różne prace, a astronauci nieprzerwanie dokumentują swoje życie. Często kręcą filmiki dla zabawy lub pokazują, jak działa grawitacja. Agencja kosmiczna NASA opublikowała najnowszy filmik w rozmiarze 8K.

Co to jest NASA?

NASA to Amerykańska Agencja Kosmiczna to niezależna agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych odpowiedzialna za cywilny program kosmiczny, a także badania w dziedzinie lotnictwa i kosmonautyki. Została założona w 1958 roku, a jedną z najlepiej znanych misji, które wyszły spod jej skrzydeł jest program Apollo, w ramach którego po raz pierwszy człowiek wylądował na Księżycu.

Pierwsze takie wideo z kosmosu

Rozdzielczość 4K bardzo powoli staje się standardem produkcji telewizyjnych i pojawia się coraz więcej aparatów i kamer kręcących w tym rozmiarze. 6K mają niektóre, a 8K to coś naprawdę wyjątkowego. Na ISS trafiła kamera RED Helium, będąca w stanie nakręcić film o rozmiarze 8192 x 4320 pikseli. Jest to ponad 35 megapikseli!

Obraz
© © [Wiki Commons](https://en.wikipedia.org/wiki/8K_resolution)

Według NASA taka ogromna rozdzielczość filmu pozwoli na większe zagłębienie się w eksplorację kosmicznego życia. Dzięki temu filmikowi możemy dowiedzieć się jak wygląda i co dzieje się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wszystko wygląda jak z futurystycznego filmu science fiction, ale to prawda. Ziemia w tej ogromnej rozdzielczości również wygląda niesamowicie.

First 8K Video from Space - Ultra HD

Wycieczka, w którą zabiera nas NASA w towarzystwie ”epickiej” muzyki kinowej pokazuje nam nieznany świat, mimo, że to chwile z codziennego życia astronautów. Tu nie ma sensu za wiele gadać. To trzeba zobaczyć.

Na filmie wyróżniono wiele różnych oddziałów ISS w tym: laboratorium sekwencjonowania DNA, laboratoryjną zamrażarkę, robotyczne ramię Canadarm2, farmę Habitat-1, która ukazuje różnice w hodowli roślin w kosmosie i inne. Więcej informacji o samej ISS znajdziecie na stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)