NASA pokazała zdjęcie Plutona w podczerwieni. Jest niesamowity!

NASA pokazała zdjęcie Plutona w podczerwieni. Jest niesamowity!

NASA pokazała zdjęcie Plutona w podczerwieni. Jest niesamowity!
Źródło zdjęć: © © NASA/Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory/Southwest Research Institute
Marcin Watemborski
15.06.2018 08:28, aktualizacja: 15.06.2018 10:28

Kilka lat temu, Agencja Kosmiczna NASA pokazała światu pierwsze kolorowe i bardzo szczegółowe zdjęcie Plutona. Dopiero teraz jednak zobaczyliśmy obraz plutoidy w podczerwieni. Coś pięknego!

Najnowsze zdjęcie dawnej planety (obecnie plutoida / planety karłowatej) jest przepiękne. Pluton został uchwycony w podczerwieni dzięki aparatowi Ralph. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak zróżnicowane jest to ciało niebieskie oraz jak skomplikowane struktury się na nim jawią.

Oryginalny obraz został zarejestrowany 14 lipca 2015 roku przez aparat Ralph/ MVIC. Widać tu połączenie trzech kanałów – czerwonego, niebieskiego oraz podczerwonego. Dzieki takiej kombinacji możemy zobaczyć fakturę plutoida i rozróżnić obszary geograficzne oraz klimatyczne.

Obraz
© © NASA/Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory/Southwest Research Institute

Pluton został okrzyknięty mianem ”planety karłowatej” w sierpniu 2006 roku ze względu na swoją wielkość. Według NASA, to ciało niebieskie jest zbyt małe, by być planetą, ale wciąż jest ważne. W tym samym roku rozpoczęła się miska sondy New Horizons, której zadaniem jest badanie Plutona.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)