Następca lampy błyskowej Canon 580 EXII?

Lampa Canon 580 EXII
Lampa Canon 580 EXII
Jacek Siwko

12.05.2011 14:43, aktual.: 01.08.2022 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lampa wyzwalana sygnałem radiowym nadawanym z urządzenia wbudowanego w lustrzankę - to brzmi całkiem przyjemnie. Rozwiązałaby ona wiele problemów. Najnowsze plotki wskazują na to, że już wkrótce czeka nas kolejna minirewolucja.

Strona Canonrumors sugeruje, że wkrótce czeka nas zmiana na pozycji tzw. modelu flagowego w przedziale lamp błyskowych Canona. Informuje też, że Canon rozpoczął już fazę testów nowej wersji transmitera St-E2, dzięki któremu korpus aparatu kontaktuje się z lampą błyskową.

Obraz

Obecnie komunikacja między tymi urządzeniami przebiega za pomocą podczerwieni, która ma przecież spore ograniczenia (na przykład odległość między transmiterem a lampą). Wszystkich, którzy używają transmitera nasuwanego na sanki w korpusie, ucieszy zapewne wiadomość o planowanym zastosowaniu wbudowanego transmitera w korpusie aparatu.

Najpewniej takiego rozwiązania możemy się spodziewać tylko przedziale lustrzanek dla profesjonalistów. Na razie nie wiadomo, kiedy konkretnie możemy spodziewać się wprowadzenia w życie tego rozwiązania. Możliwe, że przeciągające się prace nad nowym systemem są powodem opóźnień w planowanych premierach nowych lustrzanek.

Źródło: CANONRUMORS.COM

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)