Harimao Lee fotografuje Hongkong w bardzo nastrojowy sposób. Jego zdjęcia są pełne kolorów

Harimao Lee fotografuje Hongkong w bardzo nastrojowy sposób. Jego zdjęcia są pełne kolorów

Harimao Lee fotografuje Hongkong w bardzo nastrojowy sposób. Jego zdjęcia są pełne kolorów
Źródło zdjęć: © © Harimao Lee
Marcin Falana
10.01.2018 09:19, aktualizacja: 10.01.2018 10:19

Harimao Lee to fotograf samouk, który zachwyca swoimi nastrojowymi zdjęciami miejskimi z jego rodzinnego Hongkongu oraz innych azjatyckich metropoli.

Harimao Lee zaczął fotografować przez rooftopping, czyli ryzykowne hobby polegające na nielegalnym dostawaniu się na dachy budynków i wykonywania na nich zdjęć w niebezpiecznych pozycjach.

Kiedy przyjaciele zabrali go na dach, żeby zobaczyć panoramę Hongkongu, nagle zwrócił uwagę na to, że jego własne miasto jest jeszcze piękniejsze, niż myślał. Od tego czasu Lee stara się się fotografować swoje i inne miasta z różnych perspektyw. To unikatowe podejście pozwala mu tworzyć coś nietuzinkowego - swoją wizję metropolii.

Zacząłem robić więcej zdjęć związanych z miastami pod różnymi kątami, z ulicami, architekturą, liniami horyzontu i używając dronów. Czasami wciąż wędruję, ale cel jest inny niż wcześniej. Ponieważ Hongkong jest otoczony górami, łatwo jest uchwycić panoramę z wierzchołka wzgórza. To moja pasja do fotografii miejskiej.

Lee w ciekawy sposób zestawia miejskie krajobrazy z ludzkimi postaciami, które dają odczucie skali i wielkości metropolii. Lee stara się także wpleść jakąś opowieść, która wciągnie widza.

Myślę, że każdy może zrobić dobre zdjęcie, ale sztuką jest, jeśli ludzie naprawdę pokochają twoje zdjęcie. Po prostu próbuję dodać więcej elementów, takich jak miłość i kultura, aby moje fotografie mogły wzbudzić sympatię widza. Ważniejsze jest, aby przekazać publiczności wiadomość lub historię niż piękno samego zdjęcia.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)