Natalia Taffarel tłumaczy teorię koloru w tym bezpłatnym poradniku

Natalia Taffarel tłumaczy teorię koloru w tym bezpłatnym poradniku
Źródło zdjęć: © © Natalia Taffarel
Marcin Watemborski

05.05.2017 11:38, aktual.: 05.05.2017 18:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obróbka zdjęć to nieodłączny element współczesnej fotografii. Oczywiście – nie ma dobrego retuszu bez dobrego koloru. Ten darmowy e-book pomoże wam w opanowaniu niezwykłej sztuki gry kolorami.

Artyści wizualni od setek lat zgłębiają tajniki teorii koloru. Właśnie od barw, którymi się posługujemy, zależy w dużej mierze klimat, jaki nadamy naszym obrazom, emocje oraz prawdziwy charakter. Jeśli nie wiecie, jak zagrać kolorem, zapoznajcie się z przedsięwzięciem, w którym wzięła udział uznana retuszerka - Natalia Taffarel.

Taffarel podjęła się współpracy z firmą Wacom w stworzeniu e-booka dotyczącego teorii koloru. Znajdziecie tam rady na temat tego, jak łączyć barwy oraz dobrze kontrolować palety za pomocą krzywych. Dowiecie się również kilku zagadnień z pogranicza psychologii, czyli tego, jak dany kolor wpływa na odbiór zdjęcia.

W tekst wplecione są również krótkie filmiki, na których Natalia tłumaczy szerzej konkretny temat. By pobrać e-booka, wejdźcie na stronę Wacom i zjedźcie na jej dół. Niestety, e-book dostępny jest tylko w języku angielskim, aczkolwiek z pomocą Google Translate bez problemu przebrniecie przez całość.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)