National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków już niedługo zagości w Warszawie

National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków już niedługo zagości w Warszawie
Źródło zdjęć: © © Joel Sartore
Marcin Watemborski

19.10.2017 14:37, aktual.: 26.07.2022 18:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Joel Sartore to nazwisko, które powinno świdrować w głowie każdego fotografa. Ten członek Towarzystwa National Geographic i fotograf charakteryzuje się ogromnym dorobkiem artystycznym. Na PGE Narodowym w Warszawie będziecie mogli zobaczyć część projektu Photo Ark, który ma podnosić świadomość o problemie ginących gatunków i zachęcać do ich ochrony.

Joel Sartore rozpoczął realizację Photo Ark ponad 10 lat temu w mieście Lincoln, w stanie Nebraska w USA. Od tamtego czasu przemierzył już 40 krajów i sfotografował ponad 7 tysięcy gatunków zwierząt. Sartore chce zrobić zdjęcia jeszcze 5 tysięcy gatunków, w tym: ryb, ptaków, ssaków, gadów, płazów i bezkręgowców. Każdemu ze zwierząt fotograf okazuje należyty szacunek.

Photo Ark - największa wystawa zagrożonych gatunków zwierząt

W ramach tego projektu powstanie nie tylko archiwum fotograficzne zagrożonych gatunków zwierząt, ale został stworzony specjalny program ochrony gatunkowej, realizowany na całym świecie. Autor projektu pojawi się podczas wernisażu na PGE Narodowym. Podczas swojej wizyty, Sartore sfotografuje również wybrane gatunki zwierząt w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu. Szczególnie zależy mu na zdjęciach: bawolca rudego, takina złotego, koziorożca syberyjskiego oraz sambara kropkowanego.

Obraz
© © Joel Sartore

Photo Ark to nie tylko zdjęcia, ale również edukacja dla szkół, strona internetowa, albumy, artykuły, działania w mediach społecznościowych (#RatujmyRazem) oraz inne aktywności. Jeśli jesteście zainteresowanie projektem, to od 21 października będziecie mogli oglądać program ”Projekt Photo Ark”. Ta produkcja zabierze was śladami Joela Sartore podczas jego misji portretowania ginących gatunków zwierząt.

Obraz

Zdjęcia będzie można obejrzeć również podczas targów World Travel Show w Centrum Targowo Kongresowym Ptak Warsaw Expo w dniach 20-22 października 2017 roku. Znajdą się one w specjalnej strefie National Geographic podczas Festiwalu Podróżników National Geographic. Warszawska ekspozycja na PGE Narodowym będzie dostępna dla zwiedzających w dniu 24 października, w godzinach 15:00- 20:00 oraz od 25 października do 5 listopada 2017 roku w godzinach 10:00-20:00 na terenie stadionu. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)