National Geographic Travel Photographer of the Year 2017 – najlepsze zdjęcia podróżnicze tego roku

National Geographic Travel Photographer of the Year 2017 – najlepsze zdjęcia podróżnicze tego roku

National Geographic Travel Photographer of the Year 2017 – najlepsze zdjęcia podróżnicze tego roku
Źródło zdjęć: © © Sergio Tapiro Velasco / Grand Prize i I miejsce w kat. Natura / [National Geographic](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2017/gallery/winnersall/1)
Marcin Watemborski
02.08.2017 10:44, aktualizacja: 02.08.2017 19:53

Jurorzy właśnie wybrali zwycięzców najbardziej prestiżowego konkursu dla fotografów podróżniczych, organizowanego przez redakcję ”National Geographic”. To ogromna dawka inspiracji – zobaczcie koniecznie.

Co roku do konkursu National Geographic Travel Photographer of the Year zgłasza się coraz więcej kandydatów. Wszyscy konkurują ze sobą o jeden z najbardziej poważanych tytułów w świecie fotografii, tytuł Podróżniczego Fotografa Roku. W tegorocznym współzawodnictwie uczestnicy walczyli ze sobą w trzech kategoriach: Natura, Miasta oraz Ludzie.

Obraz
© © Hiromi Kano / II miejsce w kat. Natura / [National Geographic](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2017/gallery/winnersall/1)

Zwycięzcą całego konkursu został Meksykanin – Sergio Tapiro Velasco, prezentując zdjęcie erupcji wulkanu Colima. Pokonał on tym samym ponad 15 tysięcy zgłoszeń, które napłynęły od fotografów z ponad 30 krajów. Dodatkiem do nagrody pieniężnej w wysokości 2500 dolarów jest udział w 10-dniowej ekspedycji Nat Geo na Wyspy Galapagos. To zdjęcie zajęło również pierwsze miejsce w kategorii Natura.

Obraz
© © Tarun Sinha / III miejsce w kat. Natura / [National Geographic](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2017/gallery/winnersall/1)

Laureaci poszczególnych kategorii również otrzymali nagrody pieniężne. Były to odpowiednio kwoty: 2500 dolarów za I miejsce, 750 za II miejsce oraz 500 za III. Każdy ze zwycięzców otrzymał również książkę od redakcji ”National Geographic”.

Obraz
© © Norbet Fritz / I miejsce w kat. Miasta / [National Geographic](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2017/gallery/winnersall/1)

Strasznie żałujemy, że wśród tegorocznych zwycięzców nie pojawiły się polskie nazwiska. Cóż – wierzymy, że w kolejnej edycji znajdziemy znajomych fotografów. Więcej informacji znajdziecie na stronie National Geographic.

Obraz
© © Andy Yeung / II miejsce w kat. Miasta / [National Geographic](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2017/gallery/winnersall/1)
Obraz
© © Misha DeStroyev / III miejsce w kat. Miasta / [National Geographic](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2017/gallery/winnersall/1)
Obraz
© © F. Dilek Uyar / I miejsce w kat. Ludzie / [National Geographic](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2017/gallery/winnersall/1)
Obraz
© © Julius Y. / II miejsce w kat. Ludzie / [National Geographic](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2017/gallery/winnersall/1)
Obraz
© © Rodney Bursiel / III miejsce w kat. Ludzie / [National Geographic](http://travel.nationalgeographic.com/photographeroftheyear2017/gallery/winnersall/1)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)