Natura jest zachwycająca. Takie sceny widać niezwykle rzadko

Natura jest zachwycająca. Takie sceny widać niezwykle rzadko

Natura jest zachwycająca. Takie sceny widać niezwykle rzadko
Źródło zdjęć: © © Juri Smitjuk / TASS via FORUM
Marcin Watemborski
19.01.2022 11:08, aktualizacja: 19.01.2022 12:08

Białuchy polujące wraz z fokami to bardzo rzadki widok. Jedne i drugie zwierzęta mają jeden cel – złowić jak najwięcej ryb i się najeść. Jednak sposób, w jaki to robią to prawdziwa uczta dla oczu. Z resztą – zobaczcie sami.

Juri Smitjuk z rosyjskiej agencji prasowej TASS był świadkiem przepięknej sceny. Wypatrzył z powietrza wspólne polowanie, w którym uczestniczyły białuchy oraz foki. Zwierzęta zaganiały ławicę ryb, by móc bez przeszkód je łowić. Scena wygląda przepięknie.

Fotoreporter zarejestrował zdjęcia przy latarni morskiej Tokarewskiego w okolicy Władywostoku (Rosja), gdzie wśród zamarzniętej wody powstała wyrwa. Wizualnie odznacza się ona ciemniejszym kolorem przez widoczną głęboką wodę. Dookoła zaobserwujemy jasny lód i śnieg, a w centrum jasne foki i białuchy. Te obrazu kompozycyjna uczta dla każdego miłośnika fotografii dzikiej przyrody oraz zdjęć z dronów.

Obraz
© © Juri Smitjuk / TASS via FORUM

Białuchy arktyczne, czyli inaczej wale białe, to niezwykle ciekawe zwierzęta. Ssaki z rodzinny narwalowatych wyróżniają się charakterystycznym wyglądem – rodzą się szaroniebieskie lub ciemnoniebieskie, a po osiągnięciu wieku około 4-5 lat, stają się kremowe lub całkowicie białe. Ważą od 400 do 1500 kilogramów i osiągają długość do 4 metrów. Białuchy to zwierzęta stadne, które żyją w niewielkich grupach – maksymalnie do 10 osobników, częściej jednak mniejszych.

Jednym z najpopularniejszych błędów w nazewnictwie zwierząt jest to, że ludzie nieprawnie nazywają białuchy bieługami. Te drugie to ryby z rodziny jesiotrowatych, gdzie pierwsze są ssakami. Błąd bierze się z anglojęzycznej nazwy walenia – Beluga whale.

Obraz
© © Juri Smitjuk / TASS via FORUM
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)