Natura pokazała swoją siłę. Cała wioska została pokryta zielenią

Natura pokazała swoją siłę. Cała wioska została pokryta zielenią

Natura pokazała swoją siłę. Cała wioska została pokryta zielenią
Źródło zdjęć: © Źródłó: [mybestplace.com](http://mybestplace.com/aroundtheworld/en/houtouwanthevillagethatconquerednature/)
Monika Homan
11.03.2019 11:02, aktualizacja: 26.07.2022 15:54

Mała chińska wioska Houtou Wan tętniła kiedyś życiem. Wraz z rozwojem przemysłu mieszkańcy ją opuścili, a natura nie potrzebowała dużo czasu, by sięgnąć po to, co należy do niej. Kamienne ściany domów oraz drogi pokryła gęsta roślinność. Wioska wygląda wprost niesamowicie.

Jeszcze 50 lat temu rybacka wioska Houtou Wan, położona u ujścia rzeki Jangcy w Chinach, tętniła życiem. Leży na jednej z prawie 400 wysp Shengsi, 65 kilometrów od Szanghaju. Niegdyś mieszkało tu około 2 tysięcy osób, głównie rybaków z rodzinami.

Obraz
© Źródłó: [mybestplace.com](http://mybestplace.com/aroundtheworld/en/houtouwanthevillagethatconquerednature/)

Wyspa była tętniącym życiem centrum handlowym. Z czasem jednak, wraz z rozwojem przemysłu, doszło do nadmiernej eksploatacji wód, a położone na licznych wyspach wioski zaczęły powoli pustoszeć. Większe łodzie były zbyt duże, by móc zbliżyć się do małej wyspy.

W latach 90 XX wieku mieszkańcy opuścili Houtou Wan. Natura szybko upomniała się o swoje. Ściany domów i drogi pokryła gęsta roślinność. Obecnie mieszka tu zaledwie kilka osób, głównie starszych. To ci, którzy nie chcieli stąd wyjeżdżać.

Wioska Houtou Wan jest aktualnie bardzo chętnie odwiedzana przez turystów. Miejsce to jest świadectwem potęgi natury i wygląda zjawiskowo. Owinięte jest w miękką roślinność, która pnie się po kamiennych ścianach i dachach domostw. Z pewnością jest to wyjątkowe miejsce do fotografowania.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)