Nature Photographer of the Year 2021. Oto najlepsze zdjęcia przyrodnicze minionego roku

Nature Photographer of the Year 2021. Oto najlepsze zdjęcia przyrodnicze minionego roku
Źródło zdjęć: © © Terje Kolaas / Zwycięzca konkursu Nature Photographer of the Year 2021
Marcin Watemborski

24.12.2021 13:50, aktual.: 27.12.2021 09:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nature Photographer of the Year to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych przeznaczonych dla miłośników przyrody, natury, zwierząt oraz krajobrazów. Znajdziemy tu mnóstwo wspaniałych kadrów, a poziom jest niezwykle wysoki. Zobaczcie sami.

Tegorocznym zwycięzcą konkursu został Terje Kolaas. Jego zdjęcie jest niezwykle dynamiczne i przedstawia dzikie gęsi podczas migracji. Norweski fotograf jest zapalonym miłośnikiem paktów, a oprócz tego studiuje ornitologię, by później zostać strażnikiem leśnym.

Studia Terjego dają mu możliwość przebywania bliżej natury pod pretekstem naukowym, dzięki czemu może obserwować dzikie zwierzęta znacznie wygodniej. Kilka ostatnich miesięcy poświecił poznawaniu zwyczajów gęsi krótkodziobych. Według tego, co mówi fotograf, te ptaki robią sobie odpoczynek w drodze do Danii w okolicy norweskiego Trondheim. Zbiera się ich tam około 80 tys., a gdy odpoczną ruszają w dalszą podróż.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Kolaas nie jest fotograficznym nowicjuszem. Mimo tego, że dopiero jakiś czas temu stwierdził, że chce zostać leśnikiem, fotografią i ptakami zajmuje się znacznie dłużej. Pierwszą styczność z gęsiami krótkodziobymi miał około 20 lat temu. Od tamtego czasu stały się one ulubionym tematem fotograficznym Terjego, lecz w pewnym momencie nie miał już pomysłu na to, jak je fotografować.

Gdy w kwietniu 2020 roku, w Norwegii wystąpiły bardzo obfite opary śniegu, Terje obserwował gęsi i zrozumiał, że zdjęcie jego marzeń jest na wyciągniecie ręku. Rok później postanowił je zrealizować. Dzięki jego wytrwałości możemy podziwiać wspaniały kadr przedstawiający gęsi krótkodziobe, które dopiero poderwały się do lotu nad norweskim fiordem.

Więcej zdjeć znajdziecie na stronie internetowej konkursu.

Obraz
© © Lea Lee Inoue
Obraz
© © Josef Friedhuber
Obraz
© © Ruben Perez
Obraz
© © Rupert Kogler
Obraz
© © Denis Budkov
Obraz
© © Georg Nies
Obraz
© © Gheorghe Popa
Obraz
© © Francisco Javier
Obraz
© © Roie Galitz
Obraz
© © William BurrardLucas
Obraz
© © Andius Teijgeler
Obraz
© © Levi Fitze
  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)