Naucz się 30 technik retuszu kompletnie za darmo. To prawdziwe vademecum fotografa

Naucz się 30 technik retuszu kompletnie za darmo. To prawdziwe vademecum fotografa

Naucz się 30 technik retuszu kompletnie za darmo. To prawdziwe vademecum fotografa
Marcin Watemborski
24.05.2017 10:08, aktualizacja: 24.05.2017 21:33

Jeśli zajmujesz się fotografią cyfrową, tematyka retuszu na pewno nie jest ci obca. Chociaż jeżeli jesteś dopiero na początku swojej drogi – mamy coś dla ciebie. To dawka darmowych poradników, dzięki którym nauczysz się, jak poprawić swoje zdjęcia.

Adobe Photoshop to podstawowe narzędzie pracy wielu fotografów. Jasne – Lightroom też jest przydatny, ale nie wszystko da się w nim zrobić. Zaawansowane prace wymagają odpalenia ikonki ”Ps”. To piekielnie skomplikowany program, więc podrzucamy wam coś, od czego warto zacząć naukę. Te techniki pomogą wam zapoznać się z narzędziami oraz podniosą poziom waszych umiejętności.

30 Techniques Every Photographer/Retoucher Needs to Know! (Pt. 2 of 4)

Nathaniel Dodson to facet, który lubi dzielić się swoją wiedzą i pomagać fotografom na początku ich drogi. Dzięki jego poradnikom dowiecie się ”co i jak” w Photoshopie. Retuszer nagrał 4 odcinki programu ”30 Techniques Every Photographer/ Retoucher Need to Know!”. Każdy z nich trwa godzinę i przedstawia wachlarz technik obróbki zdjęć – od zaznaczania po obróbkę świateł i koloru.

30 Techniques Every Photographer/Retoucher Needs to Know! (Pt. 3 of 4)

Do obejrzenia i ćwiczenia będziecie potrzebowali trochę czasu, ale na pewno będzie warto. Jako że pogoda nas nie rozpieszcza – może być to kreatywny sposób na spędzenie weekendu. Jeśli macie problemy z angielskim, skorzystajcie z opcji automatycznego tłumacza po prawej stronie paska nawigacji YouTube.

30 Techniques Every Photographer/Retoucher Needs to Know! (Pt. 4 of 4)

Odwiedźcie też kanał Nathaniela na YouTube – znajdziecie tam więcej interesujących filmików.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)