Naucz się, jak zamienić światło w swojego sojusznika

Naucz się, jak zamienić światło w swojego sojusznika

Naucz się, jak zamienić światło w swojego sojusznika
Źródło zdjęć: © © Sawyer Hartman / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=Z4eVEmcBwxk)
Monika Homan
04.10.2018 08:46, aktualizacja: 04.10.2018 10:46

Jeśli nauka tego, jak pracować ze światłem, wciąż sprawia wam problemy, zacznijcie uczyć się od mistrzów. Michael Muller jest jednym z nich i pokazał trzy proste ustawienia świateł w różnych warunkach.

Jeśli się uczyć, to od najlepszych. Michael Muller jest znanym fotografem reklamowym. Przed jego obiektywem stają światowej sławy celebryci. Muller fotografuje od 30 lat i doskonale wie, jak panować nad światłem, zarówno zastanym, jak i błyskowym.

How Lighting Can Change Your Photography Forever.

W najnowszym filmie Sawyera Hartmana Muller dzieli się wskazówkami dotyczącymi pracy ze światłem. Pokazuje on jak uzyskać świetne efekty w studio tylko z jedną lampą, co zrobić, kiedy nie mamy dostępu do studia i dzieli się swoim ulubionym ustawieniem, które daje nieco dramatyczny efekt.

Jak zauważa Hartman, nie sztuką jest świecić - znacznie trudniejsze jest kontrolowanie światła. Przyglądając się pracy osób, które doskonale rozumieją jak z niego korzystać, możecie się wiele nauczyć. Fotografia jest przecież malowaniem światłem. Kiedy zrozumiecie jak ono działa, wasze zdjęcia będą znacznie lepsze. Nie zapominajcie również o cieniach, często są one nawet ważniejsze niż światło. Nie bójcie się korzystać z różnych modyfikatorów, kiedy opanujecie podstawowe ustawienia, kombinujcie i szukajcie swoich własnych.

Zobaczcie na filmie jak niewiele trzeba, żeby drastycznie zmienić światło na zdjęciu. Czasem nie trzeba nawet zmieniać ustawienia lamp, a wystarczy przesunąć się nieco w prawo, lub w lewo. Sprawdźcie, jak robi to Muller.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)