Naucz się zaawansowanego retuszu z Umeshem Dindą za darmo

Naucz się zaawansowanego retuszu z Umeshem Dindą za darmo

Naucz się zaawansowanego retuszu z Umeshem Dindą za darmo
Marcin Watemborski
29.05.2018 11:44, aktualizacja: 30.05.2018 09:42

Umesh Dinda to retuszer, który wie, co i jak. Jego technika pozwoli wam poznać sposób obróbki portretu od A do Z. Na jego youtube'owym kanale PiXimperfect znajdziecie wiele przydatnych wskazówek i interesujących technik.

Umesh wrzucił na swój kanał 50-minutowy filmik, w którym od początku do końca przeprowadzi was przez proces high-endowego retuszu portretu. Jeśli chodzi o umiejętności w Photohshopie – ten facet ma naprawdę opanowane je perfekcyjnie. Jeśli znajdziecie wolną godzinkę w ciągu swojego dnia – obejrzyjcie to koniecznie.

Start to Finish High-End Skin Retouching in Photoshop

Retuszer komentuje na bieżąco wszystko, co robi i nawet jeśli nie do końca będziecie rozumieć to, co mówi (a chwilami bywa to trudne) wystarczy, że przyjrzycie się jego działaniom. Nie dotyczy to tylko faktury i koloru skóry, ale również przejść tonalnych oraz ogólnych rad w pracy nad portretem. Pamiętajcie, że zbyt mocny retusz też nie jest dobry – łatwo przesadzić i sprawić, by zdjęcie wyglądało plastikowo.

The ULTIMATE Way to Remove Flyaway Hair in Photoshop

Jeśli jesteście zainteresowani innymi sztuczkami, polecam wam przejrzeć dokładnie zawartość kanału Umesha. Są tu wskazówki m.in. dotyczące usuwania szumów ze zdjęć, tworzeniem filtrów LUT w Photoshopie, automatyzacji pracy oraz tego, czego retuszerzy nie trawią – usuwania odstających włosków. Poniżej wrzucam wam jeszcze kila przydatnych wg mnie poradników.

How to Truly Remove Noise from Shadows Using HDR in Lightroom

Więcej filmów znajdziecie na YouTube.

Editing 100s of Images? Make it REALLY FAST in Lightroom!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)