Nauticam - podwodna osłona na Canona 550D

Nauticam - podwodna osłona na Canona 550D
Ola Błażowska

27.05.2010 06:14, aktual.: 27.05.2010 08:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Nauticam przedstawiła swój nowy produkt - obudowę wodoodporną przeznaczoną dla Canona 550D. Obudowa NA-550D charakteryzuje się nowymi zatrzaskami, wygodnymi dźwigniami i dwustopniowym spustem migawki. Producent zapewnia, że tak jak zawsze, wszystkie elementy zostały wykonane bardzo solidnie i precyzyjnie.

Obudowa charakteryzuje się wygodnym uchwytem, pokrytym gumą. Co ciekawe, uchwyt ten można wybrać spośród dwóch rozmiarów - tak, by jak najwygodniej leżał w dłoni. Kciukiem lewej ręki swobodnie można dosięgnąć przycisku podglądu zdjęć. Istnieje także wersja dla nurkujących fotografów wybierających się na zimne wody. Możliwa maksymalna głębokość zanurzenia ze sprzętem to 100 metrów.

Obraz

Na-550D posiada dedykowane zatrzaski i dźwignie, dzięki którym nurek ma bezpośredni dostęp do konkretnych funkcji aparatu. Podczas podwodnego fotografowania, użytkownik może zmienić ISO, stopień korekty ekspozycji, oraz wybrać także pole autofokusa.

Producent ten wykonał wcześniej obudowę do Canona 7D. Tym razem zdecydował się na młodszą i mniejszą lustrzankę 550D, z powodu niewielkich rozmiarów i znacznych możliwości - m.in. kręcenia filmów w HD w trybie manualnym.

Cena obudowy wynosi 2500$.

Źródło: photorumors.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)