Melania Trump mogła zarobić nawet milion dolarów na zdjęciach swojej rodziny

Melania Trump mogła zarobić nawet milion dolarów na zdjęciach swojej rodziny
Monika Homan

05.07.2018 12:28, aktual.: 26.07.2022 17:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z najnowszego zeznania finansowego Donalda Trumpa wynika, że pierwsza dama USA zarobiła w 2017 roku nawet milion dolarów za zdjęcia ich rodziny wykonane przez Regine Mahaux i dystrybuowane Getty Images.

Z niedawno ujawnionych dokumentów finansowych prezydenta USA wynika, że pierwsza dama dostała w 2017 roku milion dolarów od Getty Images, za zdjęcia wykorzystywane przez media.

Melania Trump w 2017 roku otrzymała od agencji Getty Images honoraria, za publikowanie przez media zdjęć rodziny prezydenckiej, w wysokości nawet do miliona dolarów. NBC News, powołując się na oficjalne sprawozdanie o zarobkach złożone przez prezydenta USA, podało informację, że dostała ona od agencji fotograficznej kwotę od stu tysięcy do miliona dolarów. Kwota nie jest podana dokładnie, ponieważ urzędnicy państwowi nie mają takiego obowiązku. Wystarczy, że podadzą zakres.

Obraz

Dochód pochodzi z serii zdjęć zrobionych przez Regine Mahaux w latach 2010 - 2016. Są to stylizowane rodzinne portrety prezydenckiej rodziny. NBC News znalazło co najmniej 12 organizacji, które zapłaciły za nie w 2017 roku.

Obraz

Ciekawe jest to, że w przypadku zwykłej licencji z Getty Images tylko fotograf dostaje tantiemy z tytułu wykorzystania jego zdjęcia - nie jego modele. W tym przypadku jest inaczej.

Kolejną ciekawostką jest, że każdy, kto chciał wykorzystać zdjęcie rodziny Trumpów, musiał zgodzić się z zapisem, który zastrzega, że media zobowiązują się do zamieszczania ich "jedynie w pozytywnym kontekście". Są to jedyne zdjęcia, sprzedawane przez Getty Images, które posiadają taki zapis. Najwyraźniej agencja uznała, że prezydencka rodzina zasługuje na wyjątkowe traktowanie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)