Neat Image 7 - król odszumiania w nowych szatach

Neat Image 7
Neat Image 7
Jacek Siwko

10.05.2011 09:17, aktual.: 01.08.2022 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chyba każdemu z nas zdarza się fotografować przy słabym oświetleniu. Kołem ratunkowym może być Neat Image 7 - nowa wersja znanego i cenionego programu do odszumiania zdjęć.

Neat Image 7 to jeden z lepszych programów do redukcji szumów na wykonanych zdjęciach, obrabianych na komputerach. W nowej wersji polepszono interfejs, a program wspiera teraz obrazy 32-bitowe.

Neat Image 7
Neat Image 7

Aby zacząć pracę w programie, wystarczy ściągnąć go ze strony producenta. Dostępne są wersje dla użytkowników korzystających z systemów: Windows, Linux, i Mac OSX. Program można pobrać jako osobną aplikację oraz wtyczkę do Photoshopa czy Apple Aperture 3. Wyjątek stanowi wersja na Linuxa, która nie jest dostępna w postaci wtyczki.

Neat Image 7
Neat Image 7

Do tej pory, chcąc zredukować szumy na zdjęciu, używałem Photoshopa. Z Neat Image 7 praca nad odszumianiem zajęła mi o wiele mniej czasu. Inną zaletę stanowi intuicyjna obsługa, co procentuje w przypadku nowych użytkowników.

Aby przetestować program, wybrałem zdjęcie z koncertu. Bardzo rzadko zdarza mi się używać ISO większe niż 800, ale w tym przypadku skorzystałem z ISO 6400, aby sprawdzić jakość zdjęcia przy tak wysokiej czułości. Dodatkowym czynnikiem powodującym chęć eksperymentowania z wartością ISO był w tym przypadku brak adekwatnego oświetlenia scenicznego, co niestety jest nadal sporym utrudnieniem przy fotografowaniu koncertów.

Neat Image 7
Neat Image 7

W tym przypadku program Net Image 7 spisał się bardzo przyzwoicie. Przypuszczam, że w większości przypadków również zda egzamin. Może okazać się szczególnie pomocny dla osób, które skanują odbitki lub filmy, w których występuje szum generowany przez skaner.

Program jest dostępny w trzech wersjach: Demo (za darmo), Home (39,90 dolara) i Pro (79,90 dolara). Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Źródło: NEATIMAGE.COM

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)