Negatyw ? otwarty wykład z Witoldem Kanickim w Warszawskiej Szkole Fotografii

Negatyw ? otwarty wykład z Witoldem Kanickim w Warszawskiej Szkole Fotografii

Negatyw ? otwarty wykład z Witoldem Kanickim w Warszawskiej Szkole Fotografii
Negatyw ? otwarty wykład z Witoldem Kanickim w Warszawskiej Szkole Fotografii
Krzysztof Basel
04.05.2010 17:56, aktualizacja: 01.08.2022 15:21

Negatyw od lat fascynuje fotografów, ludzi filmu, artystów. W dobie fotografii cyfrowej tematykę nieco zapomnianej kliszy spróbuje przypomnieć Witold Kanicki - wykładowca m. in. Akademii Sztuk Pięknych ?w Poznaniu oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Twórca zaprasza na swój otwarty wykład  w Warszawskiej Szkole Fotografii   ?Negatyw - zapomniany pośrednik czy ukończony obraz?.

Wydaje się, że w dobie fotografii cyfrowej negatywy odgrywają coraz mniejszą rolę. Jednak wbrew opinii wielu, część fotografów dalej docenia zalety analogowej fotografii i stara się, aby zdjęcia z klisz nieustannie zachwycały odbiorców. O tej pięknej, ale nieco zapomnianej odmianie fotografii już 8 maja 2010 r. opowie Witold Kanicki. Doktorant oraz wykładowca w Katedrze Historii Sztuki ?i Kultury Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i WSFoto odpowie na pytanie: ?Negatyw - zapomniany pośrednik czy ukończony obraz??

Tak o sobotnim wykładzie piszą organizatorzy:

Tematem najbliższego wykładu w WSFoto będzie historia fotografii, widziana przez pryzmat negatywu. Podczas zajęć słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z historią wykorzystania uwielbianego przez międzywojenną awangardę negatywu w sztuce, ze szczególnym uwzględnieniem symboliki fotografii odwróconych tonalnie.

Sobotni wykład poprowadzi Witold Kanicki ? doktorant oraz wykładowca w Katedrze Historii Sztuki ?i Kultury Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i WSFoto. Specjalizuje się w zagadnieniach historii i teorii fotografii. Jego bliska ukończenia dysertacja doktorska dotyczy obrazu negatywowego i sposobów jego funkcjonowania w sztuce nowoczesnej. Poza fotografią w obszarze jego zainteresowań badawczych znajduje się sztuka współczesna, a także teoria artystyczna. Jest członkiem redakcji kwartalnika ?Fotografia? oraz ?Artluk?. W jego dorobku jest obecnie ponad 30 publikacji naukowych i krytycznych. Wielokrotnie podejmował współpracę ?z galeriami i instytucjami kulturalnymi, pisząc wstępy do katalogów, bądź też uczestnicząc ?w przeglądach portfolio.

?Negatyw ? zapomniany pośrednik czy ukończony obraz? - Witold Kanicki

8 maja 2010 r.  o godz. 19.30

Warszawska Szkoła Fotografii

ul. Łazienkowskiej 14, Warszawa

Więcej informacji na www.wsfoto.art.pl

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)