Netflix wykupił prawa do filmu o końcu filmu "Kodachrome"

Podróż fotografów, ojca i syna do ostatniego labu w amerykańskim stanie Kanzas, w którym można wywołać specyficzne filmy to temat filmu “Kodachrome”, do którego prawa właśnie kupił Netflix. Jesteście ciekawi tej historii?

Netflix wykupił prawa do filmu o końcu filmu "Kodachrome"
Marcin Falana

Netflix kupił prawa do filmu, który może zainteresować wszystkich pasjonatów fotografii. “Kodachrome” opowiada o ostatnich dniach filmu Kodachrome, który powstał w 1935 roku i był produkowany aż do 2009. W czasach analogowych był to film wybierany przez profesjonalistów szczególnie tych, którzy publikowali swoje zdjęcia w prasie.

Toronto Studio 2017 - Kodachrome

Transakcja dotycząca filmu opiewa na 4 miliony dolarów. Występują w nim nominowany do Oskara Ed Harris, Jason Sudeikis i Elizabeth Olsen. Historia filmu jest oparta na podróży ojca i syna, którzy jadą przez cały kraj chcąc dotrzeć do ostatniego labu, w którym można wywołać filmy Kodachrome, zanim zostanie zamknięty. Jeżeli ich nie wywołają to chwile na nich zapisane przepadną na zawsze. Proces chemiczny K-14 wykorzystywany do wywoływania filmów Kodachrome był bardzo skomplikowany i wymagał szkoleń, więc nawet zaawansowani fotografowie nie robili tego sami i byli skazani na profesjonalne laboratoria.

Scenariusz został oparty na artykule A.G. Sulzberger, zamieszczonym w New York Times - “Dla fanów Kodachrome, których droga kończy się na labie w Kanzas” (“For Kodachrome Fans, Road Ends at Photo Lab in Kansas”).

Film został zaprezentowany na Festiwalu Filmowym w Toronto. Nie wiadomo jeszcze kiedy będziemy go mogli obejrzeć. Netfix ma prawa do filmu w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Beneluksie, Japonii, Indiach, Norwegii, Danii, Finlandii, Szwecji i Islandii. Niestety nie ma żadnej informacji o Polsce.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)