NETGEAR STORA - domowy bank danych z dostępem do Internetu

NETGEAR STORA - domowy bank danych z dostępem do Internetu10.02.2010 07:31
NETGEAR STORA - domowy bank danych z dostępem do Internetu
Krzysztof Basel

Firma Netgear pokazała ciekawe urządzenie do przechowywania i zabezpieczania fotografii. NETGEAR STORA to tzw. NAS, czyli bank danych z możliwością dostępu przez Internet, do obsługi którego nie potrzeba zaawansowanych umiejętności.

NETGEAR chwali się, że STORA to pierwszy bank danych dla użytkowników domowych. Do tej pory urządzenia do przechowywania i tworzenia zapasowych kopii danych były ogólnie dostępne, ale raczej dla klientów biznesowych. Stora jest dedykowana zwykłym użytkownikom.

417808786661849746

Po co komu taki bank danych? To bardzo praktyczne urządzenie dla fotografa. STORA oferuje 1 TB pojemności z możliwością rozbudowy, do którego mamy dostęp przez Internet. Oznacza to, że możemy spokojnie zgrywać lub tworzyć kopie bezpieczeństwa naszych fotografii w będąc w podróży, bez konieczności wożenia ze sobą zewnętrznego banku zdjęć.

Stora Upload Walkthrough Video

Wysyłanie zdjęć lub innych danych na nasz serwer jest możliwe  z niemal każdego komputera lub nawet mobilnych smarfonów z dostępem do Internetu. Wystarczy zalogować  się do konta w serwisie mystora.com i zgrać dane bezpośrednio z karty pamięci, aparatu czy notebooka. Interfejs internetowego konta jest przejrzysty, a jego obsługa rzeczywiście nie powinna sprawiać problemów większości użytkowników. Dostęp do fotografii czy filmów mogą mieć także inne osoby, które posiadają dostęp do naszego konta.

417808786662111890

STORA posiada dwa sloty na dyski twarde, przy czym do urządzenia dołączany jest jeden dysk o pojemności 1TB. Urządzenie kosztuje ok 700 zł i jest już dostępne na polskim rynku.

Najważniejsze funkcjonalności:

  • Możliwość transferu mediów bez utraty jakości, poprzez sieć LAN
  • Dostęp do danych z praktycznie każdego komputera oraz telefonu mobilnego na świecie
  • Możliwość zabezpieczenia danych kolejnym dyskiem
  • Obsługa nie sprawiająca problemu użytkownikom domowym
  • Wydajność ponad 250MB/s
  • Dwie kieszenie na dwa dyski twarde (jedna wypełniona dyskiem 1TB)?
  • Integracja z serwisami: Facebook, iTunes, Flickr
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)