Nie macie czasu na wakacje? Ten timelapse zabierze was na interaktywną wycieczkę po Petersburgu

Nie macie czasu na wakacje? Ten timelapse zabierze was na interaktywną wycieczkę po Petersburgu

Nie macie czasu na wakacje? Ten timelapse zabierze was na interaktywną wycieczkę po Petersburgu
Marcin Watemborski
09.06.2017 07:31, aktualizacja: 09.06.2017 21:51

Wiele filmów poklatkowych obraca się wokół tematyki piękna przyrody. Niektórzy twórcy jednak robią timelapse z przesłaniem edukacyjnym. Jednym z nich jest Kirill Neiezhmakov, który postanowił zabrać nas na wycieczkę po Petersburgu.

Petersburg jest miastem położonym nad Zatoką Fińską w delcie rzeki Newy. W latach 1712-1918 był stolicą Imperium Rosyjskiego. Obecnie jest stolicą Północno-Zachodniego Okręgu Federalnego oraz obwodu leningradzkiego. Interesujące jest to, że samo miasto do niego nie należy.

W filmie ”White nights in Saint Petersburg” mamy okazję zwiedzić miasto. Wszystko zaczyna się wieczorem, gdy nad metropolią pojawia się romantyczne, stłumione światło, a fajerwerki zaczynają ją dodatkowo rozświetlać. Zwróćcie uwagę na genialną pracę kamery oraz sztuczki monterskie, które zastosował autor. Dzięki nim płynnie przechodzimy z jednego do drugiego miasta.

Obraz

To, co urzekło mnie najbardziej to to, że miasto wydaje się niesamowicie żywe – wszędzie jest pełno ludzi, a budynki zachwycają swoimi oświetlonymi strukturami nawet w środku nocy. Kirill przyłożył się do swojej pracy i pokazał Petersburg z najlepszej strony. Uwagę przyciągają liczne budynki sakralne oraz monumenty. Złote dachy, górujące nad miastem, są zwieńczeniem jego piękna.

Obraz

Sprzęt, który został wykorzystany do tego timelapse'a to: korpusy Canon EOS 650D oraz Canon EOS 70D z obiektywami: Sigma 10-20 mm f/4-5.6, Tokina 11-16 mm f/2.8, Samyang 8mm f/3.5, Canon 17-55 mm f/2.8 i Canon 70-200 mm f/4 L. Materiał został obrobiony przy wykorzystaniu Adobe After Effects, Adobe Lightroom oraz LRTimelapse.

Więcej prac tego artysty znajdziecie na jego kanale na YouTube.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)