Danny Clinch wykonał najbardziej znane Tupaca Shakura. Oto, jak powstało

Danny Clinch wykonał najbardziej znane Tupaca Shakura. Oto, jak powstało

Danny Clinch wykonał najbardziej znane Tupaca Shakura. Oto, jak powstało
Źródło zdjęć: © © Danny Clinch
Monika Homan
13.04.2018 13:20, aktualizacja: 13.04.2018 21:36

Danny Clinch fotografował wiele gwiazd dla wielu magazynów. Jest bardzo blisko związany z muzyką. Słucha jej, gra, a nawet fotografuje i filmuje. Zawsze wykonuje swoją pracę z pasją, dzięki czemu jest w stanie uchwycić wyjątkowe, szczere momenty.

Danny Clinch, mimo obszernego portfolio, najczęściej pytany jest o sesję z Tupakiem Sakurem w 1993 roku. W rozmowie z Kenneth Bachor z Time opowiada o tym, jak powstało najsłynniejsze zdjęcie amerykańskiego rapera.

Zdjęcie to początkowo trafiło do krótkiego profilu Tupaca w magazynie "Rolling Stone". Trzy lata później, po tragicznej śmierci rapera, fotografia wykonana przez Clincha wylądowała już na okładce czasopisma.

Danny opowiada o tym, jak wyglądała praca nad tą sesją. Zaskoczeniem dla niego było, że raper przyszedł na zdjęcia w towarzystwie tylko jednej osoby. Clinch mówi: "Zwykle na sesjach ludzi ze świata hip-hopu zjawiają się całe grupy przyjaciół, zamieniając twoje studio w imprezę". Fotograf wspomina, że raper był bardzo dobrze przygotowany do sesji i profesjonalny. Tupac był podekscytowany zdjęciami do "Rolling Stone".

Obraz
© © DANNY CLINCH / [Time](http://time.com/4486307/tupacshakurphoto/)

Danny Clinch: [block position="inside"]7493[/block]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)