Danny Clinch wykonał najbardziej znane Tupaca Shakura. Oto, jak powstało

Danny Clinch wykonał najbardziej znane Tupaca Shakura. Oto, jak powstało13.04.2018 13:20
Danny Clinch wykonał najbardziej znane Tupaca Shakura. Oto, jak powstało
Źródło zdjęć: © © Danny Clinch
Monika Homan

Danny Clinch fotografował wiele gwiazd dla wielu magazynów. Jest bardzo blisko związany z muzyką. Słucha jej, gra, a nawet fotografuje i filmuje. Zawsze wykonuje swoją pracę z pasją, dzięki czemu jest w stanie uchwycić wyjątkowe, szczere momenty.

Danny Clinch, mimo obszernego portfolio, najczęściej pytany jest o sesję z Tupakiem Sakurem w 1993 roku. W rozmowie z Kenneth Bachor z Time opowiada o tym, jak powstało najsłynniejsze zdjęcie amerykańskiego rapera.

Zdjęcie to początkowo trafiło do krótkiego profilu Tupaca w magazynie "Rolling Stone". Trzy lata później, po tragicznej śmierci rapera, fotografia wykonana przez Clincha wylądowała już na okładce czasopisma.

Danny opowiada o tym, jak wyglądała praca nad tą sesją. Zaskoczeniem dla niego było, że raper przyszedł na zdjęcia w towarzystwie tylko jednej osoby. Clinch mówi: "Zwykle na sesjach ludzi ze świata hip-hopu zjawiają się całe grupy przyjaciół, zamieniając twoje studio w imprezę". Fotograf wspomina, że raper był bardzo dobrze przygotowany do sesji i profesjonalny. Tupac był podekscytowany zdjęciami do "Rolling Stone".

417855985517214354
Źródło zdjęć: © © DANNY CLINCH / [Time](http://time.com/4486307/tupacshakurphoto/)

Danny Clinch: [block position="inside"]7493[/block]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)