Nie możesz robić sesji na żywo? Zrób ją przez wideorozmowę!

Nie możesz robić sesji na żywo? Zrób ją przez wideorozmowę!

Nie możesz robić sesji na żywo? Zrób ją przez wideorozmowę!
Źródło zdjęć: © © Alessio Albi / [Instagram](https://www.instagram.com/alessioalbi/)
Marcin Watemborski
30.03.2020 08:59, aktualizacja: 31.03.2020 11:48

Alessio Albi, fotograf wydawnictwa Conde Nast (Vogue, GQ, The New Yorker, Vanity Fair i inne) wpadł na genialny pomysł. Skoro nie może robić zdjęć modelkom na żywo, wykorzystał do tego współczesną technologię. Wideorozmowy okazały się świetnym rozwiązaniem. Efekty też są niezłe!

Każdy fotograf portretowy kombinuje teraz na różne sposoby – pojawiają się różne projekty związane z autoportretami, zdjęcia najbliższych członków rodziny oraz setki portretów zwierząt. Ale przecież nie da się tak cały czas. By urozmaicić sobie czas podczas kwarantanny, fotograf Alessio Albi sięgnął po współczesną technologię – wideorozmowy i zrzuty ekranu.

Alessio mieszka i pracuje we Włoszech, które obecnie są absolutnie zamknięte – nie chodzi tylko o podróżowanie. Ludzie nie mogą opuszczać swoich mieszkań. Dla fotografów portretowych to bardzo trudne – ciekawym pomysłem jest robienie zdjeć przy użyciu drona, ale nie każdy go ma. Prostsze jest połączenie się z modelem czy modelką za pośrednictwem komunikatora na jej smartfonie, ustawienie i zrobienie screenshota (zrzutu ekranu). W ten sposób można zachować bezpieczną odległość i nie łamać rządowych ustaleń.

Fotograf skontaktował się z modelkami, z którymi pracował już w przeszłości i przedstawił im swój pomysł. Trzeba przyznać, że bardzo niecodzienny. Do nawiązania połączenia wykorzystał FaceTime – aplikację iOS umożliwiającą wideorozmowy. Jest ona wbudowana w każdego iPhone’a, iPada oraz MacBooka. Wystarczy po prostu połączyć się z wybranym numerem i za pośrednictwem połączenia internetowego zacząć przesyłanie i odbieranie obrazu.

Oczywiście trudno spodziewać się jakości zdjęć jak z profesjonalnego aparatu, ale trzeba sobie radzić. Współczesne smartfony i tablety (niekoniecznie marki Apple) oferują całkiem przyzwoitą jakość zdjęć. To niemałe wyzwanie, a jednocześnie sprawdzian dwóch ważnych cech każdego artysty – kreatywności oraz komunikatywności. Fotograf i modelka muszą się naprawdę postarać, by osiągnąć dobry efekt.

Alessio na co dzień korzysta z Nikona D850 oraz obiektywów stałoogniskowych wysokiej jakości. Fotograf wspomina, że sprzęt nie jest najważniejszy, a umiejętność jego wykorzystania, co doskonale pokazuje jego projekt. To bardzo ciekawe ćwiczenie dla każdego fotografa i modelki – spróbujcie sami, przecież teraz macie na to całkiem sporo czasu.

Więcej zdjęć Alessio Albiego znajdziecie na jego Instagramie.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)