Nie potrzebujesz dużego budżetu by robić świetne zdjęcia kulinarne

Nie potrzebujesz dużego budżetu by robić świetne zdjęcia kulinarne

Nie potrzebujesz dużego budżetu by robić świetne zdjęcia kulinarne
Marcin Watemborski
10.08.2018 09:36, aktualizacja: 10.08.2018 11:36

Profesjonalne oświetlenie i drogi aparat? Po co to komu. Wystarczy ci telefon i trochę kreatywności. Jeśli nie wierzysz, zobacz ten filmik. Zmienisz zdanie natychmiast!

Fotografia kulinarna to jedna z najprzyjemniejszych według mnie dziedzin fotografii użytkowej. Tym bardziej, jeśli przy sesji bierze udział prawdziwa żywność, a nie plastikowe modele! Nie zmienia to faktu, że to skomplikowana, aczkolwiek spokojna praca. Podziwiam zawsze prace moich kolegów, którzy się tym zajmują.

Widziałem kilka produkcji sesji kulinarnych i cały plan zdjęciowy naprawdę robił wrażenie – różne lampy, specjalnie powycinane gobo, plandeki, powierzchnie rozpraszające światło, statywy kolumnowe i drogie aparaty. Jednak na Facebooku furorę robi filmik, gdzie niskim kosztem jedno z chińskich studiów robi naprawdę profesjonalne ujęcia – niektóre są nagrywane smartfonem.

Ten filmik udowadnia, że nie liczy się sprzęt a kreatywność i wiedza z zakresu fotografowania – zwróćcie uwagę, jak ustawione są światła i jakich narzędzi używają producenci materiału. Szczerze mówiąc fragment z rozpryskującą się panierką z kurczaka to mój ulubiony. Wygląda naprawdę smakowicie!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)