Nie potrzebujesz dużego budżetu by robić świetne zdjęcia kulinarne

Nie potrzebujesz dużego budżetu by robić świetne zdjęcia kulinarne10.08.2018 09:36
Nie potrzebujesz dużego budżetu by robić świetne zdjęcia kulinarne

Profesjonalne oświetlenie i drogi aparat? Po co to komu. Wystarczy ci telefon i trochę kreatywności. Jeśli nie wierzysz, zobacz ten filmik. Zmienisz zdanie natychmiast!

Fotografia kulinarna to jedna z najprzyjemniejszych według mnie dziedzin fotografii użytkowej. Tym bardziej, jeśli przy sesji bierze udział prawdziwa żywność, a nie plastikowe modele! Nie zmienia to faktu, że to skomplikowana, aczkolwiek spokojna praca. Podziwiam zawsze prace moich kolegów, którzy się tym zajmują.

Widziałem kilka produkcji sesji kulinarnych i cały plan zdjęciowy naprawdę robił wrażenie – różne lampy, specjalnie powycinane gobo, plandeki, powierzchnie rozpraszające światło, statywy kolumnowe i drogie aparaty. Jednak na Facebooku furorę robi filmik, gdzie niskim kosztem jedno z chińskich studiów robi naprawdę profesjonalne ujęcia – niektóre są nagrywane smartfonem.

Ten filmik udowadnia, że nie liczy się sprzęt a kreatywność i wiedza z zakresu fotografowania – zwróćcie uwagę, jak ustawione są światła i jakich narzędzi używają producenci materiału. Szczerze mówiąc fragment z rozpryskującą się panierką z kurczaka to mój ulubiony. Wygląda naprawdę smakowicie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)