Czarna pustynia istnieje? Zdjęcie jest zjawiskowe

Czarna pustynia istnieje? Zdjęcie jest zjawiskowe
Źródło zdjęć: © © [Albert Dros](www.instagram.com/albertdrosphotography/)
Kasia Piotrowska

30.10.2019 11:03, aktual.: 26.07.2022 15:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Holenderski fotograf Albert Dros nabrał swoich obserwatorów. To, co przedstawił jako fotografię lotniczą, okazało się zdjęciami makro. W pierwszej chwili rzeczywiście trudno w to uwierzyć.

Fotograf wykonał zdjęcia na Islandii, gdzie zafascynował go czarny piasek. Używając prostego obiektywu Sony 28-75 mm f/2.8 SAM wykonał serię zdjęć, którą nazwał "Czarna Pustynia".

Powstałe w ten sposób zdjęcia zamieścił na swoim Instagramie z następującym opisem.

To zdjęcia z mojej nowej abstrakcyjnej serii "Czarna pustynia". Wykonałem je w odległym miejscu u wybrzeży Islandii, które znalazłem za pomocą Google Earth. To bezludne miejsce, w którym nikt nie mieszka, a cały obszar pokryty jest czarnym piaskiem (popiołem wulkanicznym). Można tam znaleźć wiele małych strumieni i rzek, niektóre całkowicie wyschnięte. Nazwałem to miejsce "czarną pustynią" ze względu na wszechobecny czarny piasek. Kiedy jest słonecznie, zdjęcia robione pod odpowiednim kątem zamieniają wszystko w złoto.

Choć niektórzy z obserwujących komentowali, że gdyby nie opis, pomyśleliby, że to zdjęcia makro, nikt nie podważał prawdziwości istnienia "Czarnej Pustyni". Po przyznaniu się do kłamstwa Albert Dros musiał zmierzyć się z krytyką, która na niego spadła. Część osób wytknęła fotografowi, że fotografie struktury mogą przypominać cokolwiek, a fakt, że ludzie uwierzyli w jego historię, niczego nie dowodzi. To, co Dros nazwał eksperymentem, niektórzy odebrali negatywnie. W dobie fake newsów celowe wprowadzanie odbiorców w błąd nie jest mile widziane.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także