Nie wszystkie pszczoły wyglądają tak samo. Bliskie portrety pokazują znaczne różnice

Nie wszystkie pszczoły wyglądają tak samo. Bliskie portrety pokazują znaczne różnice

Nie wszystkie pszczoły wyglądają tak samo. Bliskie portrety pokazują znaczne różnice
Źródło zdjęć: © © Josh Forwood / [Instagram](https://www.instagram.com/joshforwood/)
Marcin Watemborski
24.05.2021 11:45, aktualizacja: 24.05.2021 13:58

Praca, którą wykonał Josh Forwood, jest imponująca! W najnowszym cyklu, miłośnik makrofotografii przybliżył nam wygląd pszczół, które odgrywają różne role w swoim małym społeczeństwie. Niektóre mają pokaźne "brody", a inne straszne żuwaczki. Poznajcie je wszystkie.

Josh Forwood to uznany fotograf owadów, który brał udział w wielu produkcjach Netflixa, National Geographic czy PBS. Podczas przebywania na kwarantannie w rodzinnym Bristolu, postanowił uczcić Międzynarodowy Dzień Pszczół (20 maja).

Te pracowite małe owady potrafią żyć wszędzie tam, gdzie ich wysiłek się opłaci – to nie tylko ule czy pasieki, ale również zbudowane przez nie gniazda. W roju jest wiele rodzajów pszczół, z których każdy ma swoje zadanie i wygląda inaczej, przez co można je odróżnić. Wystarczy tylko się przyjrzeć, co zrobił Josh.

Według tego, co mówi Forwood, około 90 proc. pszczół lata poza gniazdem, a pozostałe 10 proc. pracuje wewnątrz. Interesujące jest to, że wiele z nich nie gromadzi pyłków kwiatowych na odnóżach jak w przypadku pszczół produkujących miód, a są nim pokryte niemal całkowicie. Zdecydowanie ułatwia to zapylanie latając z kwiatka na kwiatek.

Josh jednocześnie zachęca do budowania pszczelich hoteli dla samotnych owadów. Wystarczy połączyć ze sobą kilka przyciętych rurek bambusa lub grubszej trawy, by szybko zadomowiły się w środku pszczoły. Swoja drogą – właśnie dzięki pszczelim hotelom, Josh sfotografował tyle różnych pszczelich pyszczków. Wyszło mu to naprawdę doskonale!

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)