Nie żyje Yasuhiro "Hiro" Wakabayashi. Był jednym z najwybitniejszych fotografów mody

Nie żyje Yasuhiro "Hiro" Wakabayashi. Był jednym z najwybitniejszych fotografów mody

Nie żyje Yasuhiro "Hiro" Wakabayashi. Był jednym z najwybitniejszych fotografów mody
Marcin Watemborski
20.08.2021 09:24, aktualizacja: 26.07.2022 14:23

Yasuhiro Wakabayashi, znany również jako Hiro, plasował się na poziomie Richarda Avedona pod kątem rewolucji świata fotografii mody. Było o nim znacznie ciszej niż o innych wielkich jego czasów. Artysta odszedł w wieku 90 lat.

Yasuhiro Wakabayashi w swojej karierze zajmował się głównie kampaniami reklamowymi, fotografią mody oraz szeroko rozumianą komercyjną. Zmarł 15 sierpnia 2021 roku w wieku 90 lat. Odszedł w swoim domu w miejscowości Erwinna (stan Pensylwania, USA), lecz nie podano powodu. Można domniemywać, że przyczyny były naturalne. Śmierć została potwierdzona przez jego syna Gregory'ego Wakabayashi oraz wieloletnią producentkę z jego nowojorskiego studia, Peitę Carnevale.

Hiro wyemigrował z Japonii do USA w 1954 roku, w wieku zaledwie 24 lat i został asystentem Richarda Avedona. W 1957 roku Hiro rozpoczął solową karierę, która okazała się dla niego bardzo owocna. Do końca życia swojego mentora, był jego najbliższym współpracownikiem i przyjacielem. Przez blisko 20 lat artyści dzielili ze sobą jedno studio.

Podczas swojej kariery, Hiro realizował liczne kampanie dla magazynów takich jak: Harper's Bazaar, Vogue czy Rolling Stone. Jego styl opierał się na łączeniu absurdu z doskonałym kolorem. W latach 80. niektórzy uważali Wakabayashiego za najlepszego fotografa w USA.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)