Niecałe 300 zgłoszeń w konkursie im. Krzysztofa Millera

Niecałe 300 zgłoszeń w konkursie im. Krzysztofa Millera
Marcin Watemborski

08.11.2018 09:32, aktual.: 26.07.2022 16:05

Nagroda im. Krzysztofa Millera będzie przyznana w tym roku po raz pierwszy. Fotografowie z całego kraju i spoza niego wzięli udział w nowym współzawodnictwie. 7 finalistów będzie ubiegało się o nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.

Krzysztof Miller był najwybitniejszym polskim fotoreporterem ostatnich lat, najlepszym fotografem wojennym w naszym kraju – bez dwóch zdań. Przez wiele lat pracował dla ”Gazety Wyborczej”. Był również autorem książek ”13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego” oraz ”Zdjęcia, które nie zmieniły świata”. Niestety zmarł tragicznie w 2016 roku. By upamiętnić jego osobę, w tym roku został powołany konkurs na Nagrodę im. Krzysztofa Millera.

W pierwszej edycji konkursu wzięło udział prawie 300 fotografów z całej Polski i zagranicy. Prezentowane prace dotyczyły przeróżnych tematów – od spokojnych, osobistych historii do zdjęć wojennych i tematów z czołówek wiadomości. Jurorzy nie mieli łatwego zadania wybierając zdjęcia, które trafią do finału.

Przewodnicząca jury – Beata Łyżwa-Sokół, szefowa działu fotograficznego GW, mówi o konkursie: ”Ujęła nas odwaga, z jaką autorzy zdjęć docierali do wyjątkowych bohaterów i nieoczywistych tematów oraz sposób ich prezentacji. Znacząca liczba profesjonalnie zrealizowanych projektów nie ułatwiła pracy jurorom, ale pozwoliła utrzymać wiarę w fotografię reporterską i storytelling”.

Obraz

7 finalistów, którzy zostaną przedstawieni 14 listopada, będą prezentowali swoje prace na łamach ”Dużego Formatu” oraz w zakładce ”Więcej Świata” na stronie Wyborcza.pl. Fotografowie zmagają się o nagrodę w wysokości 10 000 złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)