Niecodzienne portrety dostojnych kur. Widziałeś, że jest ich aż tyle?

Niecodzienne portrety dostojnych kur. Widziałeś, że jest ich aż tyle?

Niecodzienne portrety dostojnych kur. Widziałeś, że jest ich aż tyle?
Źródło zdjęć: © © Moreno Monti / [Instagram](https://www.instagram.com/chicken_ph/)
Marcin Watemborski
27.11.2019 11:44, aktualizacja: 27.11.2019 12:44

Pisałem kiedyś o twórczości Moreno Montiego. Ten fotograf upodobał sobie wraz ze swoim przyjacielem Matteo Tranchellinim dość specyficzną fotografię portretową. Ich głównymi modelami są… kury i koguty! Niebawem pojawi się nowa książka z inspirującymi zdjęciami.

Sztuka bywa absurdalna, ale taka ma być. Ma wzbudzać emocje. Kury i koguty przedstawione, jak gwiazdy wybiegu w stylizacjach haute couture (fr. Wysokie krawiectwo), to coś naprawdę niecodziennego. Widziałem wcześniej zdjęcia duetu Monti i Tranchellini, ale nie sądziłem, że projekt tak się rozwinie.

Panowie rozpoczęli kampanię na Kickstarterze, gdzie zbierają pieniądze na kontynuowanie par drobiu różnych odmian. Na zdjęciach zobaczycie koguta i kurę jednej odmiany. Z punktu widzenia artystycznego – są przedstawione naprawdę dostojnie. Patrząc jednak poznawczo – dobrze móc spojrzeć na konkretne okazy w taki sposób. Atlas kur w wydaniu premium to coś, co może ucieszyć niejednego zootechnika.

Cały projekt ma swój początek w 2013 roku, gdy Tranchelli szukał pupila do ogródka. Szybko trafił na wystawę kur ozdobnych, a niedługo później w jego domu pojawiła się Jessica – jego pierwsza kurza przyjaciółka. Miłośnik drobiu połączył siły z fotografem Moreno Montim i tym samym dał początek projektowi artystyczno-dokumentalnemu ”Chic!ken”, powstałym od słów ”chic” (ang. szyk) oraz ”chicken” (ang. kurczak).

Duet fotograficzny jednogłośnie stwierdza, że kury to urodzeni modele i pracuje się z nimi bajecznie – nie są wybredni, nie narzekają, a za garstkę ziarna pozują jakby do tego byli stworzeni. Podczas tworzenia projektu nie ucierpiało żadne zwierzę.

Więcej zdjeć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)