Niedługo kończy się nielimitowana przestrzeń Zdjęć Google. Pamiętaj o kopii zapasowej

Niedługo kończy się nielimitowana przestrzeń Zdjęć Google. Pamiętaj o kopii zapasowej
10.05.2021 09:07
Niedługo kończy się nielimitowana przestrzeń Zdjęć Google. Pamiętaj o kopii zapasowej

Z dniem 1 czerwca 2021 roku kończy się możliwość wrzucania nieograniczonej ilości zdjęć w wysokiej jakości do usługi Google. Warto zrobić kopię bezpieczeństwa lub chociaż porządki. Oto, jakie ograniczenia czekają użytkowników.

W połowie listopada 2020 roku pisaliśmy o decyzji Google, zgodnie z którą w połowie 2021 roku zostaną wniesione limity bezpłatnych danych w usługach firmy. W początkiem czerwca zniknie możliwość wgrywania zdjęć w wysokiej jakości do Zdjęć Google. Pojawią się również płatne plany hostingowe.

Bezpłatna przestrzeń dyskowa będzie wynosiła 15 GB i będzie dzielona na Zdjęcia, Gmaila oraz Dysk. Jeśli chcecie móc wgrywać więcej plików, będziecie musieli zapłacić. Przewidziane są, póki co 3 pakiety: 100 GB, 200 GB oraz 2 TB. Ich ceny wahają się od 1,99 do 9,99 dolara miesięcznie.

Kwestia płatnej przestrzeni dyskowej w chmurze dotyczy nie tylko użytkowników komputerów, ale też smartfonów i tabletów. Ci, którzy korzystali ze Zdjęć Google na urządzeniach mobilnych, powinni zrobić porządki i utworzyć kopie bezpieczeństwa swoich plików gdzieś indziej. Cóż – zawsze można rozważyć opcję płatną.

Po aktualizacji usług Google, zdjęcia nie będą dłużej magazynowane w pełnej rozdzielczości, a w wysokiej jakości. Gigant nie tłumaczy jednak, co miałoby to oznaczać, jednak warto mieć to na uwadze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)