Niedługo rusza nabór na World Press Photo 2019. Poznaj zmiany w regulaminie

World Press Photo to największy i najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej i reporterskiej. Co roku pojawiają się w nim zmiany, tym razem dotyczą one nagród głównych oraz kategorii.

Niedługo rusza nabór na World Press Photo 2019. Poznaj zmiany w regulaminie
Źródło zdjęć: © José Víctor Salazar Balza został podpalony podczas starć z policją w trakcie protestu przeciwko Nicolasowi Maduro w Caracas w Wenezueli. (© Ronaldo Schemidt / Agence FrancePresse)
Marcin Watemborski

25.10.2018 | aktual.: 26.07.2022 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

  1. edycja konkurs World Press Photo przed nami. Nabór rozpocznie się 3 grudnia i będzie trwał do 8 stycznia 2019 roku. Tradycyjnie listę finalistów poznamy w lutym (20.02.2019), natomiast zwycięzcy zostaną przedstawieni 11 kwietnia. W przyszłym roku na gali zobaczymy również nowe nagrody i zmiany w kategoriach.
Obraz
© © Adam Ferguson / The New York Times

Zacznijmy od zmian w kategoriach na World Press Photo 2019. Kategoria ”People” została przemianowana na ”Portraits”, natomiast do kategorii ”Sport” będzie można zgłaszać więcej zdjęć. Interesujące jest pojawienie się nowej nagrody ”World Press Photo Story of the Year”, która będzie przyznawana za najlepszy cykl fotograficzny. Podobnie, jak główna nagroda – za tę fotograf otrzyma 10 tysięcy euro.

Obraz
© © Ivor Pricket / The New York Times

Kategoria ”Digital Storytelling Contest” ma być traktowana na równi z głównymi kategoriami. Pojawią się nowe wyróżnienia: ”Interactive of the Year” oraz ”Online Video of the Year”, za które artyści dostaną po 10 tysięcy euro.

Obraz
© © Neil Aldridge / WPP 2018 / I Miejsce / zdjęcie pojedyncze

Zapisy do konkursu będą prowadzone przez platformę Picter. Podczas zgłaszania prac trzeba będzie pokazać jeden z 5 dokumentów tożsamości: listem z agencji/ wydawnictwa, skanem publikacji w rozpoznawalnych mediach, kartą federacji dziennikarskiej, legitymacją prasową lub legitymacją stowarzyszenia. Ma to również na celu potwierdzenie profesjonalizmu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Komentarze (0)