Niedźwiadek kontempluje tęczę - niesamowite zdjęcia

Niedźwiadek kontempluje tęczę - niesamowite zdjęcia

Niedźwiadek kontempluje tęczę - niesamowite zdjęcia
Źródło zdjęć: © © Liana Varavskaia / Caters News / Agencja Forum
Kasia Piotrowska
07.02.2020 13:39, aktualizacja: 26.07.2022 15:00

Fotograf, na którego zdjęciu pojawi się tęcza może czuć się szczęściarzem. W końcu to nie aż tak popularne zjawisko atmosferyczne. Na zrobienie zdjęcia niedźwiedziowi w naturalnych warunkach większość z nas nawet nie ma co liczyć. A uchwycenie obu tych rzeczy jednocześnie? No cóż, ktoś już to zrobił.

Szacuje się, że na terenie Kronockiego Rezerwatu Biosfery na Kamczatce przebywa 831 niedźwiedzi brunatnych. Półwysep na Morzu Beringa w Azjatyckiej części Rosji nie jest miejscem turystycznym. Średnia temperatura zimą wynosi tu -15 stopni Celsjusza, latem rzadko przekracza kilkanaście na plusie. W tej nieco zapomnianej przez świat krainie znajduje się bogactwo fauny i flory.

Do wpisanego na listę UNESCO rezerwatu wybrała się fotografka Liana Varavskaia. Udało jej się uwiecznić na zdjęciach niesamowitą chwilę. Niedźwiedź brunatny siedzi nad brzegiem i wygląda jakby nad czymś głęboko rozmyślał. W tle za nim widzimy tęczę, a dokoła przelatują ptaki. Zwierzę wydaje się nie zwracać uwagi na otoczenie i głęboko nad czymś dumać.

Obraz
© © Liana Varavskaia / Caters News / Agencja Forum

Liana wyznała, że niedźwiedzie pasjonowały ją od dawna. Nawet w dzieciństwie wolała bawić się misiami niż lalkami. Robiąc zdjęcia, stała po kostki w wodzie, wiedząc, że właśnie ma okazję oglądać coś wyjątkowego. "Byłam w odpowiednim miejscu we właściwym czasie" - przyznaje.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)