Niemiecka precyzja świata fotografii w wykonaniu Juliana Schulze

Niemiecka precyzja świata fotografii w wykonaniu Juliana Schulze

Niemiecka precyzja świata fotografii w wykonaniu Juliana Schulze
Źródło zdjęć: © © Julian Schulze / [Instagram](https://www.instagram.com/einsilbig/)
Marcin Watemborski
30.04.2017 21:09, aktualizacja: 01.05.2017 15:25

W naszym słowniku utarło się powiedzenie o ”niemieckiej precyzji”. Cóż – nie odnosi się to tylko do technologii, lecz również do fotografii, czego przykładem są prace Juliana Schulze. Ten berliński fotograf jest prawdziwym mistrzem minimalizmu.

Julian Schulze tworzy niesamowite obrazy. Kropka. Dlaczego? Fotograf wyróżnia się świetnym wyczuciem linii, zauważa kształty geometryczne i potrafi je nieziemsko dobrze skomponować. Patrząc na jego zdjęcia, czuję przechodzący mnie dreszcz – są po prostu doskonałe.

Sam fotograf określa siebie jako ”skoncentrowanego na geometrycznej abstrakcji i minimalistycznej kompozycji”. Nie da się temu jakkolwiek zaprzeczyć. Wszystkie jego zdjęcia – czarno-białe czy kolorowe – po prostu wyskakują z ekranu mimo poczucia płaskości. Można śmiało powiedzieć, że jego dwuwymiarowe obrazy są żywcem wyjęte z naszego trójwymiarowego świata.

Schulze wspomina w opisie jednego z projektów na Behance, że zasady i reguły mogą być przydatne dla początkującego fotografa, lecz mogą również znacząco ograniczyć rozwój twórczy. Najważniejsze są koncentracja na motywie i bezgraniczne oddanie tematowi. Dzięki temu każdy z obrazów będzie ”mówił” za siebie.

Cóż… jeśli ignorowanie zasad ma owocować takimi obrazami jak te, które popełnia Schulze – nie warto w ogóle się koncentrować na tym, co i jak POWINNO wyglądać. Każde zdjęcie jest takie, jak chce autor – nie musi być poprawne techniczne, by stanowiło satysfakcjonujący obraz.

Więcej zdjęć Juliana znajdziecie na jego stronie internetowej, Behance, Facebooku oraz Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)