Niemieckiego kierowcę przed mandatem ochronił ”duch święty”

Niemieckiego kierowcę przed mandatem ochronił ”duch święty”28.05.2019 13:19
Niemieckiego kierowcę przed mandatem ochronił ”duch święty”
Paweł Ziemiński

Pewien niemiecki kierowca lubi szybko jeździć. Niemcy słyną z bardzo dużej ilości fotoradarów, które nie przepuszczą nikomu, kto przekracza dopuszczalna prędkość ustaloną na danym odcinku drogi. Nasz bohater jednak uniknie kary, a wszystko to za sprawą ”znaku z niebios”.

Kierowca, którego (nie) widzicie na zdjęciu, został złapany przez fotoradar. Szczęsliwie dla niego uniknie mandatu w wysokości 105 euro. Wszystko to dzięki zrządzeniu sił wyższych, a mianowicie skrzydeł ptaka, które uniemożliwiają jego identyfikację. Rzecz miała miejsce w niemieckim Viersen.

Miejscowe władze uznały to za znak od niebios i postanowiły zostawić kierowcę w spokoju. Mają jedynie nadzieję, że sam zainteresowany zrozumie ten znak i w przyszłości będzie przestrzegał przepisów. Przekroczył dopuszczalną prędkość o 24 km/h (dopuszczalne było 30 km/h, jechał 54 km/h).

Policja stwierdziła, że można zidentyfikować samochód, ale nie da się ustalić, kto go prowadził, przez co mandat przepadnie. Funkcjonariusze żartobliwie dodają, że widoczny na zdjęciu gołąb również powinien zapłacić karę za tak szybki lot.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)