Niepokojące portrety włoskiego artysty pokazują jego najmroczniejszą stronę

Niepokojące portrety włoskiego artysty pokazują jego najmroczniejszą stronę
Źródło zdjęć: © © Fabio Interra / [Instagram](https://www.instagram.com/fabio_interra/)
Marcin Watemborski

06.11.2020 13:17, aktual.: 06.11.2020 14:17

Fotografia ma nie tylko wartość dokumentalną, ale też artystyczną. Wielu twórców wykorzystuje ją jako swój sposób komunikacji ze światem. Świetnym przykładem użycia tego medium są prace, które stworzył Fabio Interra.

Fabio Interra jest artystą wizualnym, pochodzących z małego miasteczka na północy Włoch. Jego największą inspiracją są obrazy dawnych mistrzów malarstwa. Czerpie z nich nie tylko wiedzę o kompozycji, ale również o świetle i kolorze, co przekłada się na jego wymowne autoportrety.

Za pośrednictwem ułożenia ciała, doboru rekwizytów i odpowiednich miejsc, Fabio opowiada historie emocji, towarzyszących mi w różnych chwilach życia. Jego Instagram jest przepełniony mrocznymi zdjęciami, które wprawiają odbiorcę w niepokój. Tak właśnie ma być. To sposób na rozmowę artysty ze światem.

Fabio rozpoczął swoją podróż twórczą od rysunku, przechodząc przez malarstwo i kończąc na fotografii. Przez lata dopracowywał swoje postrzegania świata, co owocuje bardzo dojrzałymi pracami. Ich przekaz jest jasny, a estetyka satysfakcjonująca wizualnie. Dzięki obrazom zrozumiał na czym polega operowanie światłem oraz gra świateł i cieni.

Podczas swojego pobytu w La Conquet w Bretanii, artysta poczuł się zainspirowany przez tamtejszy klimat i krajobrazy. Miękkie światło oraz otoczenie żywej natury sprawiły, że jego talent fotograficzny rozkwitł. Po powrocie postanowił rozpocząć studia fotograficzne w Mediolanie i nigdy już nie zostawił aparatu.

Portfolio Fabio Interry jest bogate w nastrojowe, bardzo mroczne zdjęcia, które jednocześnie wzbudzają niepokój i spokój jednocześnie. Ich tematyka to głównie samotność i poczucie izolacji, ale również związana z tym harmonia.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)