Niesamowite formacje utworzone z tysięcy szpaków. Niebo było czarne

Niesamowite formacje utworzone z tysięcy szpaków. Niebo było czarne
Źródło zdjęć: © © Soren Solkaer / [Instagram](https://www.instagram.com/sorensolkaer/)
Marcin Watemborski

23.11.2020 07:23, aktual.: 26.07.2022 14:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Duński fotograf Soren Solkaer tworzy obecnie swój projekt o nazwie "Czarne Słońce". Koncentruj się on na niesamowitych kształtach, które tworzą szpaki. Na jego zdjęciach niejednokrotnie widać tysiące, jak nie setki tysięcy ptaków, które sprawiają, że ledwie widać niebo.

Według tego, co mówi fotograf, szpaki potrafią uformować szyk, w którym może być nawet do miliona osobników. Gdy latają, tworzą przepiękne kształty, które często przypominają różne obiekty. Sfotografowanie tej różnorodności jest celem Sorena Solkaera.

Szpaki potrafią latać od świtu aż do zachodu słońca. Gdy coś nagle je przestraszy, zrywają się i często zbijają się w wielką gromadę, by odpędzić wroga. Dzięki silnemu instynktowi stadnemu doskonale ze sobą współpracują, a na niebie odgrywają cudowny spektakl.

  • Czasem wydaje się, że formacja ma właściwości cieczy, zmieniając stale kształt – od geometrycznego w organiczny, od kanciastego w okrągły, z materii w niebyt, z rzeczywistości w sen – mówi fotograf. – Właśnie te chwile udało mi się ująć na zdjęciach. To fragment wieczności.

Doskonale widać, do czego są zdolne te ptaki i o czym mówi Soren na poniższym filmie. Coś pięknego.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)